Dlaczego prawidłowe mycie rąk jest tak ważne? Obrazuje to jedna grafika

Kristen Bell, popularna amerykańska aktorka, opublikowała na swoim Instagramie grafikę, która doskonale obrazuje, jak ważne jest prawidłowe mycie rąk.

Koronawirus dotarł już do Polski, a liczba zakażonych zwiększa się z dnia na dzień. Krajowe instytucje publiczne nieustannie apelują o zachowanie niezbędnych środków ostrożności oraz o skrupulatną dbałość o higienę. Jednym z najważniejszych czynników profilaktyki jest prawidłowe mycie rąk. Jak bardzo jest to ważne, możemy zobaczyć na grafice, którą udostępniła na Instagramie popularna aktorka, Kristen Bell.

Zobacz wideo Płyn do dezynfekcji można samodzielnie zrobić w domu. Jak? Podpowiadamy

Dlaczego prawidłowe mycie rąk jest tak ważne? Pokazuje to jedna grafika

Kristen Bell, popularna amerykańska aktorka, opublikowała na swoim Instagramie grafikę, która doskonale obrazuje, jak ważne jest prawidłowe mycie rąk.

Moja mama wysłała mi taką grafikę, na której jest porównanie skuteczności różnych metod mycia rąk. 30 sekund mycia mydłem!

- napisała na Instagramie Kristen Bell.

 

Grafika, którą aktorka opublikowała na Instagramie, spotkała się z bardzo dużym odzewem. Wiele osób z całego świata udostępniało ją. Inni zaś szeroko komentowali i dzielili się własnymi, podobnymi doświadczeniami bądź też przemyśleniami na ten temat.

Powinniśmy też dezynfekować nasze telefony komórkowe
I nie zapomnijcie myć również przestrzeni pod paznokciami
Od dzisiaj myję ręce ze stoperem

- piszą internauci z całego świata.

Jak prawidłowo myć ręce?

Niestety, mycie rąk jest ciągle bagatelizowane i nawet jeśli nie jest pomijane, to wciąż za mało osób myje ręce prawidłowo. GIS w swoim niedawnym komunikacie umieścił specjalną infografikę, z której można się dowiedzieć, jak robić to właściwie.

Na umycie rąk należy poświęcić przynajmniej 30 sekund i robić to, postępując zgodnie z poniższą instrukcją. Dłonie należy myć trzeba przed przygotowywaniem posiłku, karmieniem dzieci, po zabawie ze zwierzętami, po kontakcie z krwią, wymiocinami oraz wydalinami (mocz, kał), a także po sprzątaniu kuwety.

Umyć ręce należy również po powrocie z pracy czy po kontakcie osobą chorą, sprzątaniu, wyrzucaniu śmieci, a przede wszystkim po skorzystaniu z toalety.

Jak prawidłowo myć ręceJak prawidłowo myć ręce GIS

Więcej o: