Jak wyczyścić kartę płatniczą? W jakiej temperaturze prać ubrania? Krótki poradnik

Przed zakażeniem koronawirusem chroni przede wszystkim częste mycie rąk mydłem i bieżącą wodą. Jednak aby wzmocnić ochronę, możemy zadbać także o przedmioty, których dotykamy najczęściej. Oto krótki poradnik.

Mimo że prawdopodobieństwo zanieczyszczenia banknotów nie jest bardzo wysokie, warto na jakiś czas z nich zrezygnować. W okresie epidemii radzi się, by używać bezdotykowych kart płatniczych. 

Zobacz wideo Jak zrobić płyn do dezynfekcji w domu?

Co zrobić z kartami płatniczymi?

Jak z kolei możemy zadbać o czystość kart płatniczych, z których korzystamy na co dzień? Najbezpieczniejszym sposobem będzie użycie spreju do dezynfekcji powierzchni. Na ogół należy spryskać przedmiot z odległości około 30 centymetrów. Zwykle radzi się także, by przez dwie-trzy minuty po zabiegu go nie dotykać.

Podobne czynności należy wykonać, gdy chcemy odkazić telefon, komputer, myszkę do komputera czy pilot do telewizora. 

Czy pranie i prasowanie wystarczy?

Zarazki przenoszą się także na odzieży. Dlatego radzi się, by prać ubrania w jak najwyższej temperaturze. Dotyczy to także ręczników i pościeli. 

Jaka temperatura będzie najlepsza? 30 stopni nie wystarczy. Na ten temat wypowiedział się Deyan Dimitrov, dyrektor generalny sieci Laundryheap:

Temperatura ciała wynosi około 37 stopni. Są to doskonałe warunki dla rozwoju wirusów i bakterii. Dlatego jeśli chcemy odeprzeć koronawirusa, powinniśmy robić pranie w znacznie wyższej temperaturze.

Dlatego radzi się, by pranie wykonywać w temperaturach powyżej 60 stopni. Dodatkowo nie możemy zapominać o wyprasowaniu upranej odzieży.

Więcej o: