Jak zadbać o siebie w czasie domowej izolacji? Możesz wykorzystać m.in. kurkumę

Z pomocą przychodzą m.in. wirtualne atrakcje i zestawy treningowe. Jednak to nie koniec listy pomysłów. Dowiedz się, jak zadbać o siebie w czasie izolacji.

1. Skorzystaj z wirtualnych atrakcji

Jeśli nudzi ci się w domu, możesz skorzystać z wirtualnych atrakcji. Liczne instytucje kulturalne przygotowały takie opcje dla swoich gości. Przykład? Łazienki Królewskie i ich wirtualny przewodnik. 

W najbliższych dniach na naszym profilu pokażemy historie i opowieści związane z tym miejscem, które, być może, pozwolą choć na chwilę zapomnieć o sami wiecie czym

- dowiadujemy się z postu, który ukazał się niedawno na fanpage'u Łazienek Królewskich. 

2. Zwracaj uwagę na to, co masz na sobie

Praca zdalna kojarzy ci się z rozciągniętymi dresami? To z jednej strony bardzo wygodna opcja. Z drugiej często możemy spotkać się z sugestią, że taki ubiór źle wpływa na nasze samopoczucie i mobilizację. 

Nie musisz oczywiście chodzić po domu w niewygodnych, eleganckich kreacjach. Zadbaj jednak o to, by twój strój był nie tylko wygodny, lecz także schludny.

Dowiedz się, jakie pomysły na czas kwarantanny mają polskie gwiazdy:

3. Ćwicz 

Ćwiczenia fizyczne są jedną z najlepszych metod wzmacniania odporności organizmu. Aby je wykonywać, nie musisz ruszać się z domu. Na platformie YouTube znajdziesz liczne zestawy treningowe o różnym stopniu trudności. Oto kilka kanałów, które naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę:

- myfitnesspl;

- CentrumSportowca.pl;

- Gym Break;

- Monika Kołakowska.

Zobacz wideo Zobacz także trening całego ciała z Kasią Dziurską:

4. Zrób wiosenne porządki

Domowa izolacja to dobry czas na wiosenne porządki. Możesz zacząć od przeglądu szafy. Odłóż rzeczy, których nie miałaś na sobie przez ostatnie sześć miesięcy. Prawdopodobnie nie będziesz ich już nosić. Gdy zagrożenie już minie, możesz je sprzedać lub przekazać do kontenera z ubraniami dla potrzebujących. Przy okazji zapoznaj się z największymi trendami na wiosnę 2020 >>

5. Nadrób zaległości w serialach 

Zdaniem wielu osób najlepszym sposobem na odstresowanie jest oglądanie wciągających seriali. Jeśli nie wiesz, na które produkcje warto się zdecydować, przychodzimy z pomocą. Przygotowaliśmy rankingi najlepszych seriali, które możecie obejrzeć na platformach HBO i Netflix

6. Rób maseczki

W swojej kuchni możesz znaleźć wiele produktów, które przydadzą ci się w trakcie domowego spa. Przykład? Kurkuma. Przygotujesz z niej doskonałe maseczki, które pomogą ci się uporać z różnymi problemami, m.in. cieniami pod oczami.

Jak zrobić taką maseczkę? Potrzebujesz 1 łyżeczki kurkumy, 1 łyżeczki jogurtu naturalnego oraz 1 łyżeczki miodu. Wszystkie składniki mieszaj w misce do uzyskania gęstej i gładkiej konsystencji. Maseczkę nałóż pod oczy na 15-20 minut, a następnie umyj twarz wodą. 

7. Zadbaj o formę psychiczną 

Oprócz dbania o higienę osobistą nie zapominaj o swojej formie psychicznej. Obecna sytuacja sprzyja obniżonemu nastrojowi. Jak o siebie zadbać? 

Przede wszystkim musimy regulować dopływ informacji. Nie powinniśmy śledzić ich cały czas. Gdy nieustannie przyswajamy takie doniesienia, nasz mózg jest bodźcowany, przez co narasta w nas lęk. Dobrą alternatywą będzie szukanie rzetelnych informacji ze wskazówkami, co możemy zrobić, aby uchronić się przed chorobą. Znajdziemy je na przykład na stronie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Oprócz tego dobrze by było, gdybyśmy nie skupiali się tylko i wyłącznie na tym temacie

 - mówił w rozmowie z naszym serwisem psycholog i psychoterapeuta Armen Mekhakyan.

Całą rozmowę z ekspertem przeczytasz tutaj:

Więcej o: