Czy odwoływać wizytę u fryzjera lub kosmetyczki? "Każdy powinien teraz z większą rozwagą podejmować decyzje"

Czy powinniśmy obecnie korzystać z usług fryzjerów lub kosmetyczek? Tego typu pytania zadaje sobie wiele osób. Mimo że wiele salonów nadal oferuje swoje usługi, powinniśmy do tej kwestii podejść niezwykle ostrożnie.

Kilka dni temu rząd podjął decyzję o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego. Na dwa tygodnie zostały zamknięte bary, kawiarnie, restauracje. Nadal możemy jednak korzystać z usług zakładów fryzjerskich i salonów kosmetycznych. Czy powinniśmy to robić? O zdanie na ten temat zapytaliśmy dr Ewę Miśko-Wąsowską.

Zobacz wideo Najważniejsze informacje na temat koronawirusa. To musisz wiedzieć:

Podejmujmy rozważne decyzje

- Trzeba uczciwie przyznać, że sytuacja epidemiczna jest poważna. Nie chodzi o zastraszanie społeczeństwa, ale każdy powinien mieć świadomość realnego zagrożenia zakażeniem nowym rodzajem koronawirusa - mówi pediatra dr Ewa Miśko-Wąsowska. - Przebieg choroby, jak już obserwujemy, może mieć różny charakter: od dość łagodnej infekcji z gorączką nieprzekraczającą 38 stopni Celsjusza, po ciężkie zachorowania z niewydolnością oddechową, do zgonu.

Ekspertka zaznacza, że nasze wyjścia powinniśmy ograniczyć do niezbędnego minimum. - Odpowiednie zastosowanie się do zalecanej izolacji może pomóc w "spłaszczeniu krzywej", czyli w zdecydowanym ograniczeniu nowych zachorowań.

- To trudny czas dla nas wszystkich. Musimy przynajmniej na kilka tygodni (nie wiemy jednak jeszcze, na jak długo) przewartościować nasze potrzeby i zastanowić się, czy faktycznie wyjścia do fryzjera, czy kosmetyczki to w tej chwili konieczność. Każdy z nas powinien teraz z większą rozwagą podejmować decyzje - podsumowuje dr Ewa Miśko-Wąsowska.

Zamknięte do odwołania

Obecnie wiele salonów nadal przyjmuje klientów. Są jednak i takie, które na jakiś czas zawiesiły swoją działalność. Przykłady? Na stronie ogólnopolskiej sieci "Time for Wax", która specjalizuje się w depilacji woskiem i manicure, pojawiła się informacja, że od dnia 16 marca 2020 roku wszystkie salony na terenie naszego kraju będą zamknięte do odwołania.

- Bezpieczeństwo naszych pracowników, współpracowników i klientów jest naszym najwyższym priorytetem. Uważnie monitorujemy sytuację i w miarę jej rozwoju będziemy opierać działania na informacjach i zaleceniach odpowiednich władz lokalnych i rządowych - dowiadujemy się z komunikatu, który pojawił się na ogólnopolskiej stronie sieci salonów.

Podobna informacja pojawiła się na stronie salonów fryzjerskich Milek Design. Wszystkie lokale będą zamknięte do odwołania. 

Dowiedz się, jak zadbać o siebie w czasie domowej izolacji:

Zostań w domu

Media społecznościowe zdominował temat pandemii. Ich użytkownicy zachęcają swoich znajomych do tego, aby zostać w domu. Polską akcję #ZostańWDomu wspierają liczne gwiazdy, a także instytucje - m.in. Główny Inspektorat Sanitarny. To pierwszy apel, który wyświetla się, gdy odwiedzimy stronę gis.gov.pl.

Apel Głównego Inspektoratu SanitarnegoApel Głównego Inspektoratu Sanitarnego screen: gis.gov.pl

Dlaczego warto wziąć te słowa do serca? W ten sposób dbamy nie tylko o siebie, lecz także o innych - w tym o osoby starsze i schorowane, w przypadku których zakażenie może mieć najgroźniejsze skutki.

Więcej o:
Komentarze (48)
Czy odwoływać wizytę u fryzjera lub kosmetyczki? "Każdy powinien teraz z większą rozwagą podejmować decyzje"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • tomeqn1

  Oceniono 53 razy 31

  Denerwuje mnie to głupie hasło "Zostań w domu". Przecież nie o to chodzi by zamknąć się w czterech ścianach, tylko by unikać kontaktu z drugim człowiekiem. Hasło powinno brzmieć być: "Unikaj ludzi" Jak wsiądę w samochód i pojadę z rodziną do lasu, to jakie w tym zagrożenie, albo na rower poza miasto? Nawet we Francji mówią by ograniczyć kontakty do minimum, ale sport indywidualny nie jest zakazany

 • jelonek666

  Oceniono 28 razy 24

  Żona jest odpowiedzialna - zamknęła salon na 2 tygodnie. Czy Państwo zrewanżuje się anulowaniem opłat? Zamknięty salon przecież nie zarabia... Odroczenie o którym się mówi to tylko półśrodek. Nie jest wesoło w takich branżach teraz...

 • elzbietttta

  Oceniono 24 razy 18

  W Austrii już od poniedziałków zakłady fryzjerskie i kosmetyczne zamknięte na trzy spusty. Płace zabaw, baseny i siłownie też. Pomijam sklepy, restauracje, kawiarnie, kluby, kina, teatry itd. Wszystko zamknięte i zakaz gromadzenia się powyżej 5 osób.

 • michalpopiel

  Oceniono 18 razy 16

  PiSi nierząd nic nie ma pod kontrolą. Nie wolno wejść do optyka, bo ten jest w centrum handlowym, ale wolno do fryzjera. Co za bezsens

 • mariola_21

  Oceniono 20 razy 16

  Prawdziwa akcja #ZostańWDomu dopiero przed nami - zacznie się jak w Beauty Centers zabraknie botoksu , kwasu hialuronowego , podkładów , sztucznych rzęs i innych upiększaczy .. podobno już są braki, a następne dostawy nie wiadomo kiedy ..

 • talavera

  Oceniono 30 razy 16

  Po co te długie wywody. lanie wody

  ODWOŁAĆ FRYZJERA . ODWOŁAĆ KOSMETYCZKĘ.
  WALCZYMY o to żeby jak najwiecej ludzi przeżyło.

 • zen0biusz

  Oceniono 14 razy 12

  Fryzjerzy dla własnego bezpieczeństwa powinni zrezygnować z kontaktów z włochami...

 • johnny-doe

  Oceniono 24 razy 10

  Czy moderatorzy mogliby zacząć kasować nie tylko posty jawnie łamiące regulamin, ale też te skrajnie, boleśnie wręcz głupie? Tego bełkotu już nie da się czytać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX