Domowe środki do dezynfekcji. Trzy łatwe przepisy

Domowe środki do dezynfekcji możemy przygotować m.in. przy użyciu żelu aloesowego oraz różnych olejków. Jednak to nie koniec możliwości. Poznaj najlepsze przepisy na domowe środki do dezynfekcji.

W większości sklepów nie dostaniecie obecnie żeli antybakteryjnych. Przychodzimy więc z pomocą. Oto kilka przepisów na domowe środki do dezynfekcji. 

Zobacz wideo Z naszego wideo dowiesz się, jak zrobić domu płyn do dezynfekcji:

Domowe środki do dezynfekcji - łatwy przepis

Jak zrobić domowy żel do dezynfekcji rąk? Mamy dla was bardzo łatwy przepis. Potrzebujecie tylko dwóch składników. To: 4 łyżki spirytusu salicylowego (lub zwykłego spirytusu) oraz 200 mililitrów żelu aloesowego. Połączcie ze sobą te dwa składniki w proporcjach: sześć części spirytusu do czterech części żelu aloesowego.

Warto wspomnieć, że żel aloesowy to produkt, który nie tylko przyspiesza gojenie ran, ale także ma działanie łagodzące. Z kolei alkohol jest składnikiem odkażającym. 

Z naszego artykułu dowiesz się, jak zrobić żel aloesowy w domu:

Domowe sposoby na dezynfekcje - olejki zamiast alkoholu

Możecie skorzystać także z innej opcji i zamiast alkoholu użyć olejków, które mają właściwości odkażające. W tym przypadku potrzebujecie aż pięciu różnych składników, które należy ze sobą połączyć. Przygotujcie:

- 15 kropli olejku pomarańczowego;

- 10 kropli olejku goździkowego;

- 15 kropli olejku cynamonowego;

- 10 kropli olejku lawendowego;

- 40 mililitrów żelu aloesowego. 

Domowe środki do dezynfekcji - przepis

Kolejny przepis jest już nieco bardziej skomplikowany. Jednak, co ważne, recepturę rekomenduje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Przygotujcie:

- 95-procentowy alkohol etylowy;

- glicerynę;

- wodę utlenioną;

- szklaną buteleczkę z dozownikiem.

Najpierw wlejcie do buteleczki (możecie także przygotować całość w innym naczyniu) 165 mililitrów alkoholu etylowego, a następnie odmierzcie 8,5 mililitra wody utlenionej. Następnie dodajcie trzy mililitry gliceryny oraz 18 mililitrów wody. Po połączeniu składników szczelnie zamknijcie buteleczkę i odstawcie ją na minimum 72 godziny. 

Więcej o: