Olga Frycz pokazała, jak spędza czas w domowej izolacji. Zdradziła swój trik na domowy chleb

Domowa izolacja jest idealnym czasem dla nowych pomysłów. Olga Frycz postanowiła wykorzystać go na domowe wypieki. Postanowiła upiec chleb.

Każdy z nas stara się urozmaicić czas, który spędzamy w domu. Wiele osób ćwiczy, inni nadrabiają książkowe zaległości, a pozostali zgłębiają tajniki domowej kuchni. I to właśnie tymi ostatnimi zajęła się aktorka Olga Frycz, która postanowiła upiec domowy chleb. Przy okazji zdradziła sposób, który z pewnością przyda się wielu gospodyniom.

Olga Frycz piecze domowy chleb

Aktorka zainspirowała się przepisem od Marcina i Piotra, którzy prowadzą bloga "leć coś zjeść". Do upieczenia pysznego chleba potrzeba tylko 1 grama drożdży, mąki i trochę soli (oczywiście zależy od upodobań). To z pewnością jeden z najłatwiejszych sposobów na domowy chleb. Dodatkowo Olga przyznała, że z powodu braku niektórych produktów pozmieniała niektóre składniki, ale i tak efekt należał do udanych.

Zamiast świeżych drożdży (przepis jest idealny na gorsze czasy, bo do zaczynu potrzeba tylko! 1 grama drożdży), dałam drożdże instant. Zaczynu nie robiłam, bo z drożdżami instant podobno nie trzeba. Dałam tylko mąkę pszenną. W taką tylko się zaopatrzyłam. Ale za to pszenna chlebowa. Bez otrębów, bo ni mom. Dałam też więcej soli, bo zamiast ok 12 g sypnęło mi się około 17 g, ale ja lubię, jak jest bardziej słono - napisała.

Jak widać, przepis z pewnością wielu gospodyniom przypadnie do gustu, a po zdjęciu, jakie zamieściła aktorka, możemy zobaczyć, że wypiek wygląda naprawdę fantastycznie.

 
Zobacz wideo Teresa prowadzi piekarnię. Na chleb trzeba się zapisać

Okazuje się, że podczas domowej izolacji wiele kobiet rozwija swoje umiejętności kulinarne, co licznie wyraziły w komentarzach pod postem.

Wczoraj piekłam, ale jednak drożdże to nie zakwas...
Teraz to modne, nigdzie drożdży nie można dostać.
Robiłam ze dwa dni temu, rewelacyjny - czytamy.

Oznacza to, że można w tej trudnej sytuacji odnaleźć trochę plusów. W końcu, kto poprzednio w dobie nieustannej pracy miał czas na pieczenie chleba? Z pewnością niewiele osób. Teraz można nadrobić wszystkie zaległości. 

BO

Więcej o: