Greta Thunberg chorowała na koronawirusa? Opisała swoje objawy, ale zastrzegła: "Nie zrobiono mi testów"

Greta Thunberg uważa, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że została zakażona koronawirusem. Choć nie miała wykonanych testów, jej objawy na to wskazywały.

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg uważa, że przeszła już chorobę wywoływaną przez koronawirusa. Na swoim Instagramie zamieściła wpis, w którym dokładnie opisała swoje wszystkie objawy. Choć nie zostały wykonane żadne potwierdzające chorobę testy, Greta postanowiła spędzić dwa tygodnie w domowej izolacji.

Greta Thunberg miała koronawirusa?

Aktywistka przez ostatnie dwa tygodnie przebywała w wynajmowanym mieszkaniu, by móc odizolować się od matki i siostry po przebytej podróży po Europie Zachodniej. Greta wraz z ojcem udała się do Brukseli, w której sytuacja z pandemią koronawirusa z dnia na dzień robi się coraz bardziej niebezpieczna. Greta parę dni po powrocie zauważyła u siebie i ojca typowe objawy zakażenia się koronawirusem.

Około 10 dni temu zaczęłam odczuwać pewne objawy, dokładnie w tym samym czasie, co mój ojciec, który podróżował ze mną z Brukseli. Czułam się zmęczona, miałam dreszcze, bolało mnie gardło i kaszlałam. Mój tata miał te same objawy, ale dużo silniejsze, miał też gorączkę - napisała.

Wiele osób zastanawiało się, czemu Greta z takimi objawami nie udała się do szpitala, by wykonać odpowiednie testy. Okazuje się, że w Szwecji sytuacja nieco się różni.

W Szwecji nie można się przetestować na Covid-19, chyba że potrzebuje się pilnej pomocy medycznej. Wszyscy, którzy źle się czują, słyszą, że mają zostać w domach i odizolować się. W związku z tym nie zostałam poddana testom na Covid-19, ale jest wysoce prawdopodobne, że go miałam, biorąc pod uwagę połączenie objawów i okoliczności - stwierdziła.

Greta Thunberg na koniec dodała, że już czuje się zdecydowanie lepiej i wraca do zdrowia. Podkreśliła także, że nigdy by nie pomyślała, że mogła zostać zarażona, gdyby nie fakt, że jej tata miał w tym czasie takie same objawy.

Zobacz wideo Greta Thunberg:

Aktywistka uważa również, że przez takie sytuacje, wirus ten jest tak bardzo niebezpieczny. Wiele młodych osób może nie wiedzieć o zakażeniu i nieświadomie zarażać osoby starsze, które należą do grupy ryzyka. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy wszyscy przestrzegali ogólnych zaleceń i pozostali w domach, by zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

BO

Więcej o: