Depilacja w domu pastą cukrową. Przepis i wykonanie krok po kroku

Depilacja pastą cukrową jest naturalna i może być stosowana nawet we wrażliwych miejscach. Wyrywa włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu przez 2-3 tygodnie możesz się cieszyć gładkim ciałem. W dodatku możesz ją wykonać bez wychodzenia z domu, używając trzech składników, które z pewnością masz w swojej kuchni.
Zobacz wideo Przepisy na witaminowe maseczki do twarzy i ciała

Depilacja to temat doskonale znany każdej kobiecie - w końcu każda z nas pragnie cieszyć się gładkim ciałem bez zbędnego owłosienia. Spora część kobiet regularnie uczęszcza na depilację u kosmetyczki, jednak co w przypadku, kiedy salony kosmetyczne są zamknięte? Nic straconego! Depilację całego ciała można wykonać w domowym zaciszu, używając do tego pasty cukrowej, którą z łatwością przygotujemy z zaledwie trzech składników.

Pasta cukrowa - przepis

Składniki:

  • 2 szklanki cukru
  • 1/4 szklanki wody
  • 1/4 szklanki soku z cytryny

Przygotowanie:

Do garnuszka wlej wodę i zagotuj. Kiedy zacznie wrzeć, dodaj do niej cukier oraz sok z cytryny. Zmniejsz nieco grzanie i mieszaj, aż cukier się rozpuści - uważaj, by nic się nie przypaliło. Kiedy uzyskasz jednolitą masę, jeszcze bardziej przykręć grzanie i gotuj ją przez około 30 minut, co jakiś czas mieszając. Kiedy pasta uzyska bursztynowy kolor, a na powierzchni pojawią się bąbelki powietrza, pasta jest już gotowa i można przelać ją do pojemnika.

Depilacja pastą cukrową w domu krok po kroku

Kiedy pasta ostygnie, wyjmij porcję, uformuj z niej kulkę, dociśnij ją do miejsca, z którego chcesz usunąć włosy, rozprowadź ją pod włos, a następnie zerwij ją w kierunku, którym rosną włosy.  W przypadku gdy na skórze pozostaną ślady pasty, wystarczy usunąć je ciepłą wodą

Więcej o: