Ewa Chodakowska namawia, żeby w czasie koronawirusa dbać nie tylko o ciało, ale i własną duszę. "Zauważaj, doceniaj, dziękuj"

Ewa Chodakowska stara się podtrzymywać swoich fanów na duchu w tej trudnej sytuacji. Gdy wielu z nas większość wolnego czasu spędza w domu, motywujące słowa przydadzą się nam wszystkim.

Ewa Chodakowska kolejny raz pokazała, że dba o swoich fanów. Zamieściła post, który porusza wiele ważnych kwestii, w tym często zapominaną wdzięczność, której nam teraz bardzo potrzeba. Możemy ją okazać nie tylko rodzinie i najbliższym, ale również całkiem nieznajomym osobom, które spotykamy na swojej drodze.

Ewa Chodakowska namawia do wdzięczności

Post, który pojawił się na instagramowym profilu trenerki, został zatytułowany "wdzięczność wobec innych" i ma za zadanie pokazanie, że nie potrzeba wiele, by powiedzieć słowo "dziękuję". Gest ten w dzisiejszych czasach jest już zapomniany, dlatego warto go sobie przypomnieć. Jak to zrobić? Według Ewy Chodakowskiej wystarczą tylko 2 proste kroki.

1. Zauważaj, doceniaj i dzięki innym (bliskim, znajomym, kolegom z pracy) za drobne (i łatwe do przeoczenia) gesty z ich strony. Skieruj swoją uważność na wszystko, co od nich dostajesz: uwagę, wsparcie lub pomoc. Chwila rozmowy, zrobienie herbaty, gdy gorzej się czujesz, pomoc w rozwiązaniu problemu, SMS świadczący o tym, że ktoś o tobie myśli w trudnej chwili. Gdy skoncentrujesz się na dostrzeganiu tych szczegółów, przekonasz się, że masz dużo więcej powodów do odczuwania wdzięczności, niż ci się początkowo wydawało.
2. Zauważ, doceń i podziękuj nieznajomym, których spotykasz, na przykład jako klientka (przyda ci się to ćwiczenie po zakończeniu kwarantanny). Może to być uważny kelner, sympatyczna ekspedientka, uśmiechnięty urzędnik, kierowca autobusu, który czeka z zamknięciem drzwi, aż wsiądziesz. Dostrzega konkretne rzeczy, które te osoby robią dla ciebie i poczuj wdzięczność.
Zobacz wideo Które gwiazdy mają ponad milion obserwujących na Instagramie?

Jak widać, potrzeba bardzo niewiele by wykonać to ćwiczenie i co więcej, można je robić podczas codziennych obowiązków. Z pewnością taki trening dla umysłu przyda się każdemu z nas, szczególnie teraz, gdy walczymy z pandemią koronawirusa. A jak wiemy, ta sytuacja jest dla wszystkich bardzo trudna. Dodatkowo nabycie tej umiejętności wykorzystamy później, gdy  wrócimy do naszej codzienności.

BO

Więcej o: