Olej z drzewa sandałowego - idealny produkt do domowego SPA

Domowa izolacja to dobry okres na wykonywanie różnych zabiegów urodowych. W tym celu możemy skorzystać z cennych właściwości produktów naturalnych. Jednym z nich jest olej z drzewa sandałowego.

Olej z drzewa sandałowego od lat jest wykorzystywany przez przemysł kosmetycznych. Okazuje się jednak, że z jego cennych właściwości możemy skorzystać także w warunkach domowych. Dowiedz się, jakie ma właściwości i jak stosować olejek sandałowy w trakcie domowego SPA. 

Zobacz wideo Poznaj sposoby na pielęgnację cery:

Olej z drzewa sandałowego - zastosowanie

Jednym z najciekawszych zastosowań olejku sandałowego jest wykonywanie z jego użyciem odżywczych masaży skóry ciała. Poza tym możemy dodać go także do kąpieli. Wówczas produkt ten doskonale nawilży naszą skórę. 

Kolejna ważna kwestia to działanie ściągające, które wykazuje olej z drzewa sandałowego. Regularne stosowanie tego produktu pomaga zredukować blizny i rozstępy. 

Poza tym olej z drzewa sandałowego:

  • Pomaga zwalczać stany zapalne;
  • pomaga zwalczyć łupież;
  • wspiera gojenie ran;
  • łagodzi zaczerwienienia.

Olej z drzewa sandałowego - jak stosować?

Jeśli chcesz skorzystać z cudownych właściwości olejku sandałowego, pamiętaj o kilku kwestiach. Jedna z najważniejszych zasad mówi, by nie stosować tego produktu bezpośrednio na skórę. Najlepiej będzie, jeśli przed użyciem, rozcieńczysz kilka kropelek z jakąś bazą olejową. Może to być na przykład olejek arganowy lub olejek kokosowy.

Dzienna dawka oleju z drzewa sandałowego nie może przekraczać 1,5 g. Z kolei wśród najważniejszych przeciwwskazań do jego stosowania wymienia się m.in. ciążę oraz ostre zapalenie nerek

Olejek z oregano. Poznaj jego cenne właściwości:

Więcej o: