Zdjęcie wyczerpanej lekarki z USA obiegło cały świat. Jej największym wsparciem emocjonalnym stał się pies

"Po prostu osunęłam się na podłogę. A potem powiedziałam, że muszę poświęcić Wynn z minutę". To słowa Susan Ryan, która na co dzień pracuje w szpitalu. W tej trudnej i niezwykle wyczerpującej pracy towarzyszy jej pies labrador, Wynn.

Susan Ryan pracuje w szpitalu w Rose Medical Center w Denver (Stany Zjednoczone). O lekarce zrobiło się ostatnio bardzo głośno. A wszystko za sprawą jej psa rasy labrador, suczce Wynn. Do sieci trafiło bowiem zdjęcie, na którym widzimy Susan Ryan w pracy, kompletnie wyczerpaną i w maseczce ochronnej.

Na tym wyjątkowym zdjęciu, które robi furorę w sieci, zmęczona lekarka siedzi na korytarzu szpitala, w którym pracuje. Kobiecie wiernie towarzyszy pies, który przy okazji daje jej również potężne wsparcie emocjonalne w tych trudnych dla wszystkich czasach. Gdy to niezwykle wymowne zdjęcie obiegło świat, okazało się, że Susan Ryan jest nie tylko właścicielką labradora, ale również i jego trenerką.

Suczka Wynn od jakiegoś czasu codziennie przebywa w szpitalu. Obecnie przechodzi specjalistyczne szkolenie, którego celem jest przygotowanie jej do pracy w roli psa asystującego dzieciom, osobom niepełnosprawnym oraz weteranom. Labradora doskonale kojarzą już wszyscy pracownicy szpitala. Czworonóg stanowi dla nich miłą odskocznię w tej trudnej pracy w czasach pandemii koronawirusa.

Jak powstało to wyjątkowe zdjęcie? CNN zapytało o to Susan Ryan.

Po prostu osunęłam się na podłogę. A potem powiedziałam, że muszę poświęcić Wynn z minutę. Patrzenie na rzeczy i słyszenie o nich, o których ciężko zapomnieć, ma na nas naprawdę ogromny wpływ. W tym momencie pojawiają się psy. Kiedy jesteś obok niego i głaszczesz go, skupiasz się właśnie na tej chwili

- tłumaczyła Susan Ryan w rozmowie z CNN.

 
Więcej o:
Komentarze (108)
Zdjęcie wyczerpanej lekarki z USA obiegło cały świat. Jej największym wsparciem emocjonalnym stał się pies
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • goska10001

  Oceniono 61 razy 61

  Mnie też mój piesek że schroniska wspiera w domowej samotni. Nigdy jeszcze nie była taka wygłaskana. Kochane czworonogi:).

 • n29a

  Oceniono 32 razy 26

  Taki piesio zawsze jest fajny, ma mordkę, łapki i uszki i korpus i ogon i jest taki kochany :D

 • jerzytop

  Oceniono 33 razy 25

  U nas została by zwolniona przez jakiegoś NAWIEDZONEGO dyrektora za odpoczynek w czasie pracy i wycieranie zdobytego z takim trudem fartucha o podłogę

 • manekin1

  Oceniono 32 razy 24

  Pani doktor z USA ma przewagę w postaci dobrej pensji. Ma też dobre ubranie zabezpieczające. W nas w Polsce sytuacja wygląda zgoła inaczej.

 • markowam

  Oceniono 33 razy 19

  u nas nadal niektore wiesniaki trzymają psy na lancuchach ku uciesze strazy miejskiej i wbrew prawu

 • tytus.k

  Oceniono 15 razy 13

  Zwierzęta potrafią naprawdę podbudować naszą psyche - choćby przez swoją przyjaźń. Teraz głównie siedzę w domu sam. Kochane dwie kotki mi towarzyszą.

 • panitutajniestala

  Oceniono 11 razy 11

  Polska ma swoje fantastyczne zdjecie:
  Wpisz w Google zdjecia: " Profesor Religa po przeszczepie serca"
  Profesor siedzi na taborecie, obserwuje monitory, obok niego, na stole operacyjnym lezy pacjent z nowym sercem, a w tle asystent profesora spiacy na ziemi.
  To bylo zdjecie!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX