Powstała darmowa książka dla dzieci o koronawirusie "Masz tę moc"

Wydawnictwo książek dla dzieci "Słówko do słówka" postanowiło pomóc rodzicom i dzieciom w nauce i wyjaśnić, czym jest koronawirus. W wersji elektronicznej wydana została książka "Masz tę moc" w której można przeczytać, czym jest koronawirus i czym grozi spotkanie z nim.

Książka dla dzieci o koronawirusie

Parę dni temu wydawnictwo książek dla dzieci "Słówko do słówka" na swoim Facebooku opublikowało post, w którym poinformowało, że powstała nowa książka. Ma ona ułatwić edukację o koronawirusie. Ilustratorka Ewa Podleś stworzyła ją w wersji elektronicznej do pobrania za darmo, nosi tytuł: " Masz tę moc". W poście zamieszczono ilustracje z książki i napisano:

Puk, puk! UWAGA!!! Czy są tu dzieci? Mamy dla Was coś wyjątkowego. To darmowa książka, którą stworzyło zacne grono specjalistów - lekarzy, weterynarzy, psychologów, artystów i ludzi dobrej woli właśnie dla Was. Cudnymi ilustracjami opatrzyła Ewa Podleś ilustracje. Wielkie podziękowania dla pani Agnieszka Frączek i Wydawnictwo Olesiejuk. A o czym? O tym, o czym teraz często słyszymy i rozmawiamy, czego może się trochę boimy, o koronawirusie.

O książce dla dzieci

Agnieszka Frączek, autorka książek dla dzieci, dodała: "Książka o kolczastym złoczyńcy koronawirusie i jego kumplach. Powstała dzięki inicjatywie Ewy, a także dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu innych osób lekarzy, psychologów, wydawców. Stworzyliśmy ją z myślą o dzieciach ku przestrodze, ale też ku pokrzepieniu serc".

Twórcy książki mówią o tym, że w obecnej sytuacji epidemii trudno się odnaleźć dorosłym, a co dopiero dzieciom. Najmłodsi powinni również być świadomi, jakim zagrożeniem jest koronawirus. Książka "Masz tę moc" ma za zadanie pomóc zrozumieć, co tak naprawdę się stało, czym jest epidemia, co to jest koronawirus i jak nie zachorować. Jest w niej dużo dopracowanych ilustracji, krótkich zrozumiałych zdań i rymów. Przedstawia również, jak ważne jest dbanie o higienę, częste mycie rąk, ograniczenie bezpośrednich kontaktów z osobami starszymi. Książkę "Masz tę moc"można pobrać, całkowicie za darmo, wystarczy kliknąć tutaj.

Więcej o: