Cottagecore - trend, który podbija Instagram. Będzie pomocny w walce z pandemią?

Było już hygge i slow life, a teraz przyszedł czas na cottagecore. To trend, który zyskuje coraz większą popularność i wpisuje się poniekąd w zasady, które obecnie obowiązują z powodu pandemii. Na czym polega cottagecore? Wyjaśniamy.

Duże miasta, pęd życia, stres i frustracje sprawiają, że coraz więcej osób pragnie uciec od zgiełku miasta i zaszyć się na wsi w otoczeniu natury. W odpowiedzi na tę potrzebę powstał nowy trend, który już od jakiegoś czasu widoczny jest na Instagramie. Co więcej, doskonale wpisuje się w panujące obecnie zalecenia dotyczące minimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem.

Zobacz wideo Idealne do kąpieli i naturalne! Przepis na musujące kule

Cottagecore - trend, który podbija Instagram. Na czym polega?

Cottagecore to rodzaj stylu życia, który polega na docenianiu natury, ucieczce z wielkiego miasta i poddawaniu się urokom życia na wsi - z dala od tłumów ludzi, spalin i wiecznego biegu. Cottagecore ma zbawienny wpływ na kondycję psychiczną i pozwala wsłuchać się we własne potrzeby, a także zadbać o zdrowie. Ten trend doskonale wpisuje się w obecną sytuację pandemii i zaostrzeń, które mają na celu unikanie skupisk ludzkich. Domek na wsi, czas spędzany na łonie natury czy spokojny tryb życia bez pośpiechu to nie jedyne cechy charakterystyczne trendu Cottagecore. Konkretne reguły tego stylu życia dotyczą również naszych ubrań. Królują tu jasne, naturalne i oddychające materiały, jak len, bawełna czy jedwab.

Trend ten podłapały również polskie gwiazdy, które w obliczu panującej pandemii wyjechały z miast, by zaszyć się w przytulnych miejscach z dala od skupisk ludzi i tam przeczekać domową izolację. Na taki krok zdecydowała się m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan, która z rodziną wyjechała na Mazury, oraz Anna Skura, która przebywa w swoim sielskim domku pod Warszawą.