Co z naukami przedmałżeńskimi? Janachowska proponuje dwie opcje przyszłym małżonkom

Koronawirus pokrzyżował plany wielu przyszłym małżonkom. Wiele par musiało odłożyć ślub i wesele. Ci, ktorych termin cereminii nie jest zagrożony, mają jednak inny dylemat. Jak podczas epidemii zrealizować nauki przedmałżeńskie? Izabela Janachowska na swojej stronie Weddingdream.com, wymenia dostępne opcje.

Koronawirus, a nauki przedmałżeńskie

Koronawirus zmienił życie każdego mieszkańca naszej planety. Epidemia wpłynęła zarówno na sprawy zawodowe, jak i prywatne. Epidemia wymusiła ustępstwa w sprawach zarówno wielkiej wagi, jak i tych bardziej przyziemnych, choć dla ludzi, których dotyczą, bardzo istotnych.

Z wieloma pytaniami bez odpowiedzi zmagają się na przykład przyszli nowożeńcy. Wiele par odwołało śluby i wesela w najbliższych tygodniach. Są jednak też takie, które termin ceremonii mają odległy, jednak właśnie teraz powinni realizować nauki przedmałżeńskie, żeby zdążyć na czas. 

W niektórych diecezjach przyszli małżonkowie zobowiązani są do uczestnictwa w spotkaniach przygotowujących do ślubu raz w tygodniu przez kilka miesięcy. Teraz oczywiście kursy przedmałżeńskie zostały zawieszone do odwołania. Jak więc poradzić mają sobie narzeczeni? Na to pytanie postanowiła odpowiedzieć Izabela Janachowska

Izabela Janachowska radzi przyszłym małżonkom

Izabela Janachowska po skończeniu kariery tanecznej stała się ślubną ekspertką. Prowadzi kilka programów o ślubnej tematyce, a także ma własną stronę Weddingdream.com. To właśnie tam wyjaśniła też, jakie narzeczeni mają możliwości, jeśli chodzi o zrealizowanie kursów przedmałżeńskich. 

Jak wyjaśnił Janachowskiej dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie ks. dr Paweł Gałuszka, przyszli małżonkowie powinni skontaktować się z kapłanem, żeby mógł przeprowadzić z nimi indywidualną rozmowę. 

W naglących wypadkach, gdy ze względu na termin ślubu nie ma możliwości odbycia katechezy przedmałżeńskiej, prosimy duszpasterza odbywającego rozmowy kanoniczno-duszpasterskie o indywidualne wprowadzenie narzeczonych w treści z katechez

- czytamy na portalu Janachowskiej.

Zobacz wideo Uroczystości rodzinne zagrożone? Lekarz odpowiada

Drugą opcją, którą Janachowska przedstawiła swoim czytelnikom, są kursy przedmałżeńskie online. Niestety, nie wszystkie parafie honorują taką formę zaliczenia nauk dla przyszłych małżonków. Najbezpieczniej więc wcześniej odezwać się do swojego proboszcza i upewnić się, czy tego typu zaświadczenie będzie przyjęte. 

Więcej o: