Jak dezynfekować telefon? Znamy łatwe sposoby

Jak dezynfekować telefon? To pytanie zadaje sobie obecnie wiele osób. Podpowiadamy, jak zrobić to w szybki i bezpieczny sposób.

Koronawirus utrzymuje się na różnych powierzchniach nawet przez kilka dni. Częste dotykanie niektórych przedmiotów jest jednak nieuniknione. Jednym z nich jest telefon. Jeśli więc zależy ci na bezpieczeństwie twoim i twoich bliskich, warto dezynfekować go każdego dnia. O pozostałych powierzchniach i przedmiotach, które warto czyścić codziennie, dowiesz się z naszego artykułu >>

Zobacz wideo Płyn do dezynfekcji - jak zrobić go w domu?

Jak dezynfekować telefon?

Najbezpieczniejszym sposobem będzie użycie spreju do dezynfekcji powierzchni. Zwykle radzi się, by spryskać przedmiot z odległości około 30 centymetrów i nie dotykać go przez kilka minut. Tego typu produkty są obecnie jednak rzadko dostępne w sklepach i aptekach. 

Z pomocą przychodzą jednak liczne środki dezynfekujące, które wykonamy w domu. Możecie nimi nasączyć jednorazowy ręcznik papierowy i delikatnie przetrzeć telefon. 

Przepis WHO na środek do dezynfekcji

Jak zrobić środek do dezynfekcji w warunkach domowych? Oto przepis, który zaproponowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Aby z niego skorzystać, potrzebujesz:

  • Alkoholu etylowego (95-proc.)
  • gliceryny;
  • wody utlenionej.

Przygotuj szklaną buteleczkę (najlepiej z dozownikiem). Wlej do niej 165 mililitrów alkoholu etylowego. Następnie odmierz 8,5 mililitra wody utlenionej i dodaj trzy mililitry gliceryny oraz 18 mililitrów wody. Na sam koniec po połączeniu wszystkich składników szczelnie zamknij butelkę i odstaw ją na trzy doby.

Więcej o: