#posiłekdlaseniora - wyjątkowa inicjatywa warszawskich restauracji, którą wspiera m.in. Maja Bohosiewicz

"Posiłek dla seniora" to wyjątkowa akcja zoragnizowana przez Grupę Warszawa, do której należy kilka restauracji ze stolicy. Inicjatywę chętnę wspierają gwiazdy, w tym m.in. Maja Bohosiewicz czy Aleksandra Domańska.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że w kraju wprowadzono stan epidemii, a władze apelują, by osoby, które mają taką możliwość, pozostawały w domu i nie wychodziły bez potrzeby unikając tym samym zakażenia i dalszego rozprzestrzeniania wirusa. Jednak to grupa osób powyżej 60.roku życia jest grupą najwyższego ryzyka zakażenia koronawirusem i hospitalizacji, natomiast śmiertelność w przypadku choroby COVID-19 wśród ludzi po osiemdziesiątce sięga aż 15 procent, gdyż układ odpornościowy osoby starszej może nie poradzić sobie z taką infekcją. Właśnie dlatego seniorzy szczególnie powinni stosować się do zasad izolacji i nie wychodzić ze swoich domów. Jednak wiele z tych osób nie jest w stanie przebywać przez cały czas w domu, gdyż nie ma im kto pomóc w codziennych czynnościach takich jak m.in. robienie zakupów

Zobacz wideo PGE Narodowy zachęca do zostania w domu

#posiłekdlaseniora - wyjątkowa inicjatywa warszawskich restauracji

Aby pomóc seniorom w tej trudnej sytuacji, Grupa Warszawa stworzyła wyjątkową akcję, w ramach której oferują darmowy #posilekdlaseniora. Do tej pięknej inicjatywy przyłączyły się również gwiazdy. W niedzielę rano, m.in. Maja Bohosiewicz i Aleksandra Domańska oraz Jankes rozwozili posiłki warszawskim seniorom, a o akcji na Instagramie wspomniała również Anna Lewandowska.

- Ej! To jest WSPANIAŁA niedziela. Wczoraj @aleksandra.domanska zaprosiła do wpłacania hajsu na #posilekdlaseniora organizowany przez @grupawarszawa a dzisiaj rozwoziliśmy posiłki przygotowane specjalnie dla nich z @jankes_official oraz @kate_borkowska, żeby nie musieli wychodzić z domu. Oprócz jedzenia seniorzy najbardziej potrzebowali chwili rozmowy. Pytanie jak można pomoc? - można wpłacić na zrzutkę, link w igs - firmy mogą przekazać produkty zywniosciowe - możemy połączyć więcej restauracji w Warszawie - można być wolontariuszem i rozwozić jedzenie - napisała Maja Bohosiewicz na swoim Instagramie.

 
Więcej o: