Jak zdjąć sztuczne rzęsy w domu, by nie uszkodzić sobie tych naturalnych?

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs już od jakiegoś czasu cieszy się wśrób kobiet ogromną popularnością. Jednak ich uzupełnianie jest w obecnej chwili niemożliwe, a tworzące się ubytki wyglądają nieestetycznie. Podpowiadamy, jak zdjąć sztuczne rzęsy w domu, by nie uszkodzić sobie tych naturalnych.

Zagęszczanie rzęs sztucznymi kępkami to ostatnio bardzo popularny zabieg wśród kobiet. Nic jednak dziwnego, że kobiety to uwielbiają, gdyż gęste i podkreślone rzęsy dodają uroku, skracają czas codziennego makijażu i są niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Niestety, co kilka tygodni należy uzupełniać stylizację rzęs, a w obecnej sytuacji - pandemii koronawirusa - jest to niemożliwe. Jak zatem usunąć doklejane kępki, które pozostały po poprzednim zabiegu?

Zobacz wideo Piękne rzęsy bez doklejania sztucznych? Oto kilka trików

Jak zdjąć sztuczne rzęsy w domu? 

Najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie kępek tak długo, by w naturalny sposób wypadły z naszymi rzęsami. Absolutnie nie należy ich skubać czy wyrywać na siłę, gdyż w ten sposób możemy wyrwać swoje naturalne rzęsy. Jak zatem można zdjąć doklejane kępki, które znacznie przerzedzone wyglądają nieestetycznie?

Remover do rzęs - Najskuteczniejszą opcją będzie zdjęcie pozostałych kępek rzęs za pomocą specjalnie do tego przeznaczonego removera. Należy jednak pamiętać, by obchodzić się z nim bardzo ostrożnie i zajmij się najpierw jednym okiem, a następnie drugim, gdyż podczas używania removera oko powinno być cały czas zamknięte. Przed zabiegiem umyj dokładnie rzęsy, a następnie podklej dolną powiekę wybranego oka płatkiem hydrożelowym. Zamknij oko i przy pomocy mikroszczoteczki welurowej nałóż remover w miejscu, gdzie znajduje się klej. Teraz odczekaj zalecany na opakowaniu czas pamiętając, by absolutnie nie otwierać w tym czasie oka. Następnie wystarczy, że zsuniesz syntetyczne rzęsy z rzęs naturalnych przy użyciu mikroszczoteczki. Po usunięciu wszystkich sztucznych rzęs wytrzyj dokładnie preparat i przemyj zamknięte oko wodą z szamponem do rzęs lub płynem do higieny intymnej. Dopiero po wykonaniu ostatniego kroku można otworzyć oko i zastosować te same kroki na drugim. 

Olejek do demakijażu lub inny olej naturalny - Jeśli nie posiadasz removera do rzęs możesz spróbować usunąć je domowym sposobem. Z pomocą przychodzi olejek do demakijażu lub inny, naturalny olej. Przemywając oczy olejem naruszamy spoiwo kleju, dzięki czemu istnieje duża szansa, że się odkleją. Nie jest to jednak remover i usunięcie rzęs przy pomocy olejku może wymagać powtórzenia zabiegu kilkakrotnie. Ważne aby obchodzić się z nimi delikatnie i pod żadnym pozorem nie szarpać, nie pocierać, ani nie skubać na siłę.

Więcej o: