Jak posprzątać w szafie? Trzy wskazówki, które ułatwią wam zadanie

Domowa izolacja to dobry czas na generalne porządki. Często zaczynamy od szafy. Jak zrobić to szybko i sprawnie? Podpowiadamy.

Jak posprzątać w szafie? Zacznij od pozbycia się rzeczy, których od dawna już nie nosisz. Mogą to być na przykład ubrania, których nie miałaś na sobie od sześciu do siedmiu miesięcy. 

Zobacz wideo Poznaj sekrety kultowej torebki:

Co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami?

Jeśli wybierzesz już rzeczy, których chcesz się pozbyć, pamiętaj o tym, żeby nie wyrzucać ich na śmietnik! Wyprodukowanie jednej pary dżinsów pochłania od 10 do 15 tysięcy litrów wody!

Ubrania, które nadają się jeszcze do noszenia, możesz sprzedać przez Internet na platformach takich jak: Vinted, Allegro czy OLX. Jeszcze inna opcja to przekazanie ich organizacji, które sprzedają ubrania second-handom, a zyski przeznaczają na pomoc organizacjom charytatywnym.

Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu:

Jak posprzątać w szafie? Posegreguj ubrania

Jeśli wybrałaś już rzeczy, które zamierzasz nosić w najbliższym czasie, warto je posegregować. To ułatwi ci codzienny dobór stylizacji.

Jak to zrobić? Z jednej strony radzi się, by grupować ubrania zgodnie z ich kolorystyką. Z drugiej, możesz kierować się ich typem. Wybór należy do ciebie!

Jak posprzątać w szafie? Pamiętaj o porze roku

Aby zwolnić przestrzeń w szafie, trzymaj w niej ubrania, które będą ci potrzebne w danym sezonie. Przykładowo, wiosną i latem raczej nie będziesz nosiła zimowych swetrów i kurtek. Najlepiej będzie, jeśli takie rzeczy na jakiś czas schowasz do kartonów. 

Takie porządki warto robić wraz z początkiem każdej pory roku. Dzięki temu zyskujemy przestrzeń w naszej szafie, a codzienny dobór stylizacji staje się znacznie łatwiejszy. 

Więcej o: