Sylwia Gliwa zrobiła sobie maseczkę ochronną ze stanika. I tak wyszła na miasto

Sylwia Gliwa opublikowała na swoim Instagramie wideo, które miało być zapewne śmieszne. Niestety, nie wyszło. Aktorka założyła na twarz stanik i tak wyszła na miasto. To miała być jej prowizoryczna maseczka ochronna.

Sylwia Gliwa zrobiła sobie maseczkę ochronną ze stanika. I tak wyszła na miasto. Tak, tak, dobrze czytacie. To nie jest żart. Aktorka zrelacjonowała to na swoim Instagramie, a dokładnie na Instastory.

Zobacz wideo Jak samodzielnie zrobić płyn do dezynfekcji? Oto prosty przepis:

Sylwia Gliwa w maseczce ochronnej ze stanika

Sylwia Gliwa postanowiła założyć na twarz stanik i tak wyszła na ulicę. Stanik miał jej służyć jako maseczka ochronna. Aktorka zrobiła to w formie żartu. No cóż, wyszło jak wyszło...

Jak widać, trzeba sobie radzić. Jarosław Pinkas (od red.: Główny Inspektor Sanitarny) radzi, żeby zrobić sobie maseczkę ze stanika. Nie wiem tylko, czy mogą być koronkowe, usztywniane, chińskie. Z tym mam dylemat

- mówiła Sylwia Gliwa, śmiejąc się przy tym.

No cóż, naszym zdaniem żartowanie sobie z tak poważnej sprawy, jaką jest noszenie maseczek ochronnych w czasach pandemii koronawirusa, zdecydowanie nie jest na miejscu. Nie pochwalamy takich zachowań.

Jak zrobić maseczkę ochronną na twarz krok po kroku? Prosty przepis DIY

Maseczki ochronne na twarz to obecnie bardzo deficytowy produkt. Jak uszyć maseczkę antybakteryjną krok po kroku samodzielnie? Odpowiadamy.

Jak zrobić maseczkę ochronną na twarz? Wbrew pozorom nie jest to ani czasochłonne, ani też drogie, czy trudne. Z czego zrobić maseczkę antybakteryjną? Aby zrobić najprostszą maseczkę na twarz, potrzebne ci będą:

  • kawałek papieru (z rolki standardowego ręcznika kuchennego),
  • mała gumka typu recepturka, 
  • zszywacz (potrzebny do zszycia ze sobą zagiętych z dwóch stron kawałków papieru).

Jak uszyć maseczkę krok po kroku? Dokładną instrukcję zobaczycie tutaj: 

Więcej o: