Pielęgnacja podczas domowej izolacji. Jak oczyszczać skórę, kiedy się nie malujesz?

Spora grupa ludzi, ze względu na pandemię koronawirusa, pracuje obecnie zdalnie. Kobiety pracujące z domu, często na ten czas rezygnują z makijażu, by dać cerze odpocząć i skupiają się na jej pielęgnacji. Jak zatem oczyszczać skórę i dbać o nią, kiedy nie nakładamy na nią kosmetyków kolorowych?

Kiedy nagle decydujemy się zrezygnować z wykonywania makijażu, musimy pamiętać o tym, że zanim stan skóry się poprawi, musi ona przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Adaptacja skóry do tego, że nie nakładamy na nią ciężkich podkładów czy pudrów, może potrwać nawet kilkanaście dni. W tym czasie może na niej wystąpić wysyp niedoskonałości, który jest efektem "oczyszczania" cery. Jednak odpowiednia pielęgnacja sprawi, że stan skóry szybko ulegnie poprawie.

Regularnie oczyszczaj twarz

Pomimo braku makijażu należy pamiętać o dokładnym myciu twarzy, by usunąć z niej zanieczyszczenia, który gromadzą się na twarzy nawet, jeśli pracujemy w swoim domu. Do mycia tworzysz można użyć pianki lub lekkiego, oczyszczającego żelu.

Pamiętaj o tonizowaniu

Po każdym myciu twarzy należy pamiętać, by przemyć ją tonikiem lub naturalnym hydrolatem roślinnym. Dzięki temu, przywracamy skórze odpowiednie pH, dzięki czemu jest ona gotowa na przyjęcie kosmetyków pielęgnacyjnych.

Postaw na lekkie i odżywcze serum

Aby dać skórze oddychać, zamiast ciężkich kremów, postaw na lekkie, ale jednocześnie bogate w składniki odżywcze serum. Dzięki temu cera będzie nawilżona, ale nie obciążona.

Nie zapominaj o peelingu

1-2 razy w tygodniu wykonuj peeling, który pozwoli pozbyć się martwego naskórka i wygładzi skórę. Świetną opcją będą peelingi enzymatyczne lub kwasowe (tylko te przeznaczone do użytku domowego!).

Od czasu do czasu zafunduj skórze maskę

Przynajmniej raz w tygodniu zrób swojej cerze domowe spa i zrelaksuj się z odżywczą maską. Może to być gotowa maska w płachcie lub domowa maseczka przygotowana ze składników, które mamy w kuchni. Tak zadbana skóra, szybko odwdzięczy się pozytywnymi efektami. 

Zobacz wideo Przepisy na witaminowe maseczki do twarzy i ciała
Więcej o: