Jak uszyć maseczkę ochronną? Kate Hudson pokazała, jak wykonać ją z bawełnianej chusty

Kate Hudson postanowiła wyjść naprzeciw wszystkim tym, którzy mają w problem w kupieniu maseczki ochronnej. Na swoim Instagramie opublikowała filmik, na którym pokazuje, jak wykonać taką maseczkę samodzielnie w domu z bawełnianej chustki.

Maseczka ochronna jest w obecnej sytuacji towarem deficytowym. Pojawia się jednak coraz więcej głosów, że warto nosić maseczkę ochronną wychodząc z domu - jednak nie po to, by ochronić siebie przed zakażeniem koronawirusa, a przede wszystkim, by nie zarazić innych będąc np. nosicielem bezobjawowym. Lekarze apelują jednak, by specjalistyczne paseczki pozostawić służbie zdrowia, a do własnego użytku przeznaczać te wielokrotnego użytku lub wykonane samodzielnie w domu. 

Kate Hudson pokazała, jak wykonać maseczkę ochronną

Kate Hudson opublikowała na swoim instagramowym profilu filmik, na którym postanowiła podzielić się swoim sposobem na wykonanie maseczki ochronnej z bawełnianej chustki. Wideo cieszy się w internecie ogromną popularnością, a na profilu aktorki obejrzało je już ponad 3 mln osób.

Domowa maska! Nie jestem profesjonalistką, ale nauczyłam się robić domowej roboty maskę i pomyślałam, że mogę się tym podzielić. Wiem, że wiele osób ich szuka i nie może ich dostać, więc w tym przypadku DIY może być pomocne. Pamiętaj, że to nie zapobiegnie wdychaniu cząsteczek, ale może zapobiec zarażeniu kogoś, jeśli masz wirusa, ale bezobjawowo. Dbajcie o siebie i bądźcie zdrowi

- napisała Kate Hudson na Instagramie.

Zobacz wideo Kate Hudson pokazała, jak w domu zrobić maseczkę ochronną
Więcej o: