Jak poprawnie nosić i zdejmować rękawiczki jednorazowe, aby uniknąć zakażenia? Wiele osób popełnia te błędy

Obecnie wiele osób korzysta z rękawiczek jednorazowych. Bardzo ważne jest jednak ich prawidłowe noszenie oraz zdejmowanie. O czym należy pamiętać? Podpowiadamy.

Nowe obostrzenia nakazują robienie zakupów w rękawiczkach jednorazowych. Aby miało to sens, musimy pamiętać o ich prawidłowym noszeniu i zdejmowaniu. 

Jak prawidłowo nosić rękawiczki jednorazowe?

O tej kwestii przypomniała niedawno pielęgniarka Molly Lixey z Saginaw. Na jej nagraniu widaćjak zarazki mogą błyskawicznie rozprzestrzenić się na naszym ciele. Podstawowy błąd, który popełnia wiele osób w trakcie noszenia rękawiczek jednorazowych, to dotykanie w tym czasie wielu powierzchni.

Zobacz wideo Płyn do dezynfekcji: jak go zrobić w domu?

Aby uświadomić widzom, jakie to niebezpieczne, pielęgniarka zamoczyła końcówki palców w płynie. Następnie zaczęła dotykać różnych powierzchni wokół oraz różnych części twarzy. Po chwili niebezpieczne zarazki były już w wielu miejscach. 

Jak prawidłowo zdejmować rękawiczki jednorazowe?

Kolejna istotna kwestia to prawidłowe zdejmowanie rękawiczek. O czym musimy pamiętać? Potencjalnie mogą znajdować się na nich liczne zarazki. Z tego powodu w tym czasie należy zachować szczególną ostrożność. 

Jak prawidłowo zdejmować rękawiczki? Chwyć pierwszą z nich między dłonią a nadgarstkiem, a następnie przeciągnij tak, by wywinęła się na drugą stronę. Aby chroniła cię w czasie zdejmowania drugiej, pozostaw ją na palcach. Następnie:

  • chwyć drugą rękawiczkę dłonią a nadgarstkiem;
  • przeciągnij ją tak, by wywinęła się na drugą stronę;
  • w połowie zdejmowania chwyć drugą i jednym ruchem ściągnij obie;
  • wyrzuć rękawiczki do koszy i umyj dłonie.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: