Jak dezynfekować maski wielokrotnego użytku? Prosta instrukcja krok po kroku

Jak dezynfekować maski wielokrotnego użytku? To pytanie zadaje sobie obecnie wiele osób. Podpowiadamy, jak dezynfekować je w bezpieczny sposób.

Maseczki to od jakiegoś czasu towar deficytowy. Z tego powodu wielu z nas decyduje się na dezynfekcję ich domowymi sposobami. Jedna z popularnych metod wiąże się z użyciem środka antybakteryjnego w sprayu na bazie alkoholu. Jak to zrobić? Spryskaj powierzchnię swojej maseczki wspomnianym środkiem i pozostaw do wyschnięcia.

Zobacz wideo Jak zrobić płyn do dezynfekcji w domu?

Jak dezynfekować maseczki? Instrukcja krok po kroku

Wiele osób decyduje się także na pranie maseczek wielorazowego użytku. Jak zrobić to w bezpieczny sposób? Po zdjęciu maseczki włóż ją do foliowego woreczka i szczelnie zamknij. Pamiętaj jednak o tym, by w czasie zdejmowania nie dotykać jej wierzchniej warstwy. Worek z maseczką przechowuj do czasu prania. 

Co dalej? Przed praniem nałóż jednorazowe rękawiczki. Następnie zawartość foliowego woreczka wrzuć do bębna pralki. Uważaj jednak na to, by nie dotykać  jego zawartości. Co istotne, tego typu maseczki nie powinny być prane razem z ubraniami, bielizną, czy innymi częściami garderoby.  

Dobra maseczka, czyli jaka? Dowiesz się z naszego artykułu:

Zobacz - TOP produkty do pielęgnacji. Te marki warto znać!

Pranie maseczek - o czym trzeba pamiętać?

W trakcie prania maseczek wielokrotnego użytku warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Temperatura w pralce nie może być niższa niż 60 stopni. Z kolei minimalny czas prania to 45 minut. Poza tym po wyschnięciu maseczkę należy wyprasować z użyciem maksymalnej temperatury. Do czasu użycia przechowuj ją w czystym miejscu. 

Ważne! Pamiętaj o tym, że jeśli twoja maseczka wielorazowego użytku zaczęła być wilgotna, jest to znak, by ją wymienić.

Więcej - kremy do pielęgnacji ciała, które pokochały Polki!

Więcej o: