Cleo pokazała, jak zrobić maseczkę ochronną w domu bez szycia. To banalnie proste!

Cleo pokazała na Instagramie, jak zrobić maseczkę ochronną z bandany. Okazuje się, że jest to bardzo proste. Do wykonania takiej maseczki nie potrzebujecie wielu materiałów!

W sieci nie brakuje tutoriali, z których możemy dowiedzieć się, jak zrobić maseczkę ochronną. Swoim sposobem na Instagramie podzieliła się także Cleo. Nagranie piosenkarki ma już ponad 60 tysięcy wyświetleń. 

Zobacz wideo Cleo opowiada o swoich rodzicach:

Cleo: maseczka ochronna w domu

- Osłaniajcie buzię i nos, wychodząc z domu. Dzięki temu minimalizujemy rozprzestrzenianie się wirusa. Nikt z nas nie wie, czy przypadkiem nie przechodzimy infekcji bezobjawowo - napisała piosenkarka na Instagramie.

Do wykonania takiej maseczki ochronnej potrzebujecie: dwóch gumek recepturek, kawałka gumki (można zastąpić ramiączkiem od stanika) oraz bawełnianej bandanki.

Dowiedz się, jakie wymogi powinna spełniać dobra maseczka ochronna:

Jak zrobić maseczkę ochronną w domu? Tutorial Cleo

Okazuje się, że wykonanie takiej maseczki ochronnej w warunkach domowych jest banalnie proste. A oto krótka instrukcja krok po kroku, którą na swoim nagraniu podzieliła się Cleo:

  • Bandankę zbierzcie z obu stron.
  • Następnie zabezpieczcie ją gumkami recepturkami.
  • Na tym etapie twoja maseczka ma przypominać kształtem cukierek.
  • Boki cukierka złóż do środka.
  • Ramiączko od stanika zahacz o gumki recepturki.
 

Jak dezynfekować maseczki?

Nie zapominajcie także o tym, by dbać o czystość maseczek wielokrotnego użytku. Jak robić to w szybki i bezpieczny sposób? Dowiedz się więcej na temat najskuteczniejszych metod z naszego artykułu:

Więcej o: