Jak spędzić Wielkanoc w czasie koronawirusa? To doskonała okazja, by odpocząć i zresetować umysł

Tegoroczna Wielkanoc będzie dla nas zupełnie inna niż zazwyczaj. Wszystko ze względu na pandemię koronawirusa, która ogarnęła cały świat. W tym szczególnym czasie niezwykle istotne jest, byśmy pozostali w domach i uniemożliwili wirusowi rozprzestrzenianie. Oto sposoby, dzięki którym odpoczniesz i zresetujesz umysł w święta.
Zobacz wideo Witaminowe maseczki do twarzy i ciała

Zadzwoń do rodziny oraz przyjaciół

W tygodniu, nawet przy pracy zdalnej, często nie mamy czasu na telefony do rodziny czy naszych przyjaciół. Wielkanoc to doskonała okazja, by w tym trudnym czasie "pobyć" ze sobą chociaż poprzez telefon lub wideo rozmowę. Taki kontakt pozwoli nam poczuć choć namiastkę świątecznego klimatu.

Nadrób książkowe i filmowe zaległości

Święta i czas wolny to doskonała okazja, by w spokoju nadrobić wszystkie zaległości książkowe i filmowe. Zrób sobie maraton z filmami, które już dawno chciałaś zobaczyć lub spędź cały dzień z książką w ręku. Teraz możesz sobie na to pozwolić bez wyrzutów sumienia. 

Pomedytuj i poćwicz jogę

Obecna sytuacja jest dla wielu osób bardzo stresująca i negatywnie wpływa na ich samopoczucie. Dobrym rozwiązaniem, by wyciszyć ciało i umysł może być joga i medytacja. Joga potrafi zmniejszać bóle głowy, bóle mięśniowe, korzystnie wpływa na ciśnienie krwi i zwalcza bezsenność. Natomiast medytacja relaksuje ciało, regeneruje umysł i zwiększa świadomość.

Zrób sobie domowe SPA

Wieczór spędź natomiast na domowym spa. Zrelaksuj się, zapal świece, puść ulubioną muzykę i weź gorący prysznic albo długą kąpiel z pianą. Zrób peeling całego ciała, nałóż maseczkę na twarz i wykonaj olejowanie włosów. Na koniec wykona manicure i pedicure. 

Porządnie się wyśpij

Święta do doskonała okazja, by nadrobić brak snu. Pamiętajmy, że sen jest nie tylko najlepszym kosmetykiem, ale również lekarstwem. Wyspany oraz wypoczęty organizm jest znacznie silniejszy i ma wyższą odporność, co utrudnia łapanie chorób. 

Więcej o: