Jak obci望 w這sy ch這pakowi? Skorzystaj z praktycznych porad

Jak obci望 w這sy ch這pakowi? Kiedy m瘰ka fryzura staje si coraz bardziej niesforna a mo磧iwo軼i p鎩軼ia do fryzjera nie wida na horyzoncie, warto spr鏏owa zapanowa nad ni w domu. Jak wykona strzy瞠nie m瘰kie bez wizyty u fryzjera? Podpowiadamy.

Strzyżenie włosów może wydawać się nie lada wyzwaniem, szczególnie, gdy nigdy wcześniej się tego nie robiło. Wystarczy jednak odrobina dobrych chęci, maszynka i nożyczki, by doprowadzić włosy syna czy partnera do porządku. Przy okazji, domowe strzyżenie pozwoli zaoszczędzić pieniądze, które zostałyby przeznaczone na wizytę w salonie fryzjerskim. Jeśli już próbowałaś swoich sił w strzyżeniu włosów, ale nie byłaś zadowolona z uzyskanych efektów, koniecznie sprawdź, jak unikać błędów i odkryj tajniki tworzenia prostych, męskich fryzur, które wykonasz w domowym zaciszu. Zobacz, co będzie Ci do tego potrzebne i przekonaj się, w jaki sposób możesz osiągnąć najlepsze efekty.

Strzyżenie męskie w domu. Od czego zacząć? 

Strzyżenie męskie w domu jest najlepszym pomysłem na doprowadzenie fryzury do porządku. W końcu zarówno w święta, jak i podczas wideorozmów z pracy, należy schludnie się prezentować. Przygotuj na początek odpowiednie miejsce do pracy, najlepiej w jasnej łazience, wyposażonej w spore lustro. Nie zapomnij o wygodnym krze郵e i pozostałych pomocach:

  • prześcieradło lub ręcznik do okrycia ramion,
  • zraszacz z wodą,
  • grzebień,
  • ostre nożyczki,
  • maszynka do włosów z nasadkami.

Kiedy masz już przygotowane stanowisko pracy, zaproś tam partnera czy syna i okryj go ręcznikiem lub prześcieradłem. Następnie możesz rozpocząć strzyżenie.

Strzyżenie męskie krok po kroku

Jak obciąć komuś włosy i stworzyć stylową, dobrze prezentującą się fryzurę? Przede wszystkim zacznij od wyboru odpowiedniej nasadki regulującej długość cięcia - wszystko zależy od tego, czy fryzura ma być nieco dłuższa czy krótsza. Następnie włącz maszynkę i pamiętaj o tym, by pewnie trzymać ją w dłoni.

Strzyżenie powinnaś rozpocząć od dolnej partii włosów. Ostrze maszynki ustawiaj płasko i kieruj się ku górze. Skup się na tym, by trzymać maszynkę w kierunku przeciwnym wzrostowi włosów. Zachowaj szczególną ostrożność podczas strzyżenia w okolicach uszu. Dla bezpieczeństwa możesz odgiąć płatek ucha wolną ręką, by na spokojnie przystrzyc znajdujące się w tym obszarze włosy. Następnie przejdź do włosów, wyrastających na czubku głowy. Aby wygodnie je przystrzyc, ustaw się za plecami partnera i zaczesz jego włosy do tyłu. Przy pomocy grzebienia, zbierz wyznaczoną partię włosów, przeznaczonych do przycięcia. Złap między środkowy i wskazujący palec pierwsze pasmo włosów do strzyżenia (powinno ono znajdować się najbliżej twarzy) i zapytaj chłopaka, na jakiej długości chce mieć zachowaną fryzurę na czubku głowy. Kiedy wspólnie to ustalicie, możesz przejść do strzyżenia. Jeśli nie masz jeszcze wprawy w strzyżeniu i nie jesteś pewna swoich umiejętności, możesz zachować nieco dłuższą długość włosów, które następnie w prosty sposób skrócisz. Kierując się linią pierwszego cięcia, wyznacz kolejną partię do strzyżenia (powinna ona znajdować się przy partii już skróconych włosów). Przytnij pozostałe partie włosów do tej samej długości, co przy pierwszym cięciu. Pamiętaj, by zawsze przy pomocy grzebienia wyznaczać pasma włosów, które chcesz skrócić. Nie spiesz się, by uważnie przystrzyc zarówno boki, jak i tył głowy.

Kolejnym krokiem jest wyrównywanie włosów. Wykonaj je poprzez przeczesywanie włosów i przytrzymywanie pasm między palcami - nierówności przycinaj przy pomocy nożyczek. Zaczesz w kierunku twarzy włosy znajdujące się wokół głowy, by również móc je wyrównać. Nie zapomnij o przystrzyżeniu bokobrodów. Do uzyskania prostych linii, wykorzystaj trymer do brody i odwróć maszynkę, przykładając do skóry górną część ostrza.

Na koniec wykończ obwód fryzury. Zdejmij nakładkę z maszynki, by móc wyrównać obwód. Przycinanie zacznij od karku i zakończ po bokach. Maszynkę kieruj zgodnie z kierunkiem wzrastania włosów. Wiedząc już, jak tworzyć fryzury dla mężczyzn przy pomocy maszynki, ćwicz koniecznie swoje umiejętności, by z czasem dojść do perfekcji.

Zobacz wideo Męskie fryzury

Strzyżenie chłopca maszynką. Fryzury idealne dla chłopaków

Strzyżenie chłopca maszynką może sprawić nieco więcej trudności, zwłaszcza u młodszych dzieci, które często się niecierpliwią i wiercą. Kiedy włosy wymagają jednak przycięcia, warto postarać się nakłonić pociechę do strzyżenia. Pokaż swojemu dziecku modne fryzury dla chłopaków, a z pewnością Ci się uda.

Jedną z nich jest fryzura na krótko, wyróżniająca się sportowym stylem. By ją wykonać, należy ustawić maszynkę na 1 mm, a następnie dokładnie przyciąć włosy po bokach głowy. Góra fryzury powinna zachować długość około 6-8 cm. Po zakończeniu strzyżenia, warto podnieść włosy żelem, by dodać ich stylizacji charakteru.

Młodsze dzieci, które boją się maszynki, możesz spokojnie ostrzyc przy pomocy samych nożyczek. Aby to zrobić, zbierz najpierw grzywkę syna do góry i przytrzymaj ją delikatnie odchyloną do tyłu. Następnie ostrożnie stopniuj włosy na odpowiedniej długości. Przystrzyż również włosy nad uszami i na karku. Pamiętaj, by na karku utworzyć wybrany kształt - owalny czy trójkątny. Na koniec pozostaje przycięcie przydługich włosów na całej głowie dziecka. Wyczesuj je partiami i trzymaj pod kątem prostym od głowy, by móc odpowiednio je skrócić.             

Wi璚ej o: