Co zrobić, by przy maseczce szkła okularów nie parowały? Trzy przydatne triki

Zakładanie maseczki ochronnej jest niezwykle istotne dla ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Niestety, osoby noszące okulary ubierając maseczkę, mogą borykać się z parowaniem szkieł. Jak temu zaradzić? Oto trzy przydatne triki.

Mimo wielu zalet, które niesie za sobą zakładanie maseczki ochronnej w czasach pandemii, u osób noszących okulary korekcyjne może pojawiać się również pewien irytujący problem - parowanie szkieł spowodowane wydychanym powietrzem. Jak nosić maseczkę ochronną i co zrobić, by szkła okularów nie parowały?  

Zobacz wideo Lekarz radzi jak samemu zrobić maseczkę ochronną

Maseczka ochronna - jak ją nosić, by szkła okularów nie parowały?

Parowanie szkieł okularów podczas noszenia maseczki spowodowane jest wydychanym przez nas powietrzem, które wydostaje się m.in. przez górną krawędź maseczki. Właśnie dlatego, niezwykle istotne jest, by góra maseczki dobrze przylegała do nosa i policzków - można to osiągnąć umieszczając w niej cienki drucik. Dzięki temu ryzyko parowania okularów będzie zminimalizowane.

Jak zapobiec parowaniu szkieł okularów przy noszeniu maseczki ochronnej?

Niestety nie wszystkie maseczki mają możliwość tak idealnego dopasowania do nosa oraz twarzy. Co więcej, nawet idealne dopasowana maseczka ochronna nie daje gwarancji, że okulary nie będą parować. W takiej sytuacji możemy skorzystać ze sprawdzonych sposobów, które zapobiegają zaparowaniu szkieł. 

  1. Pierwszym z nich jest umycie szkieł okularów w wodzie z mydłem, a następnie ich wysuszenie. Resztki mydła, które pozostaną na powierzchni soczewek, utrudnią powstawanie na nich mgły.
  2. Drugim, równie skutecznym sposobem, jest przetarcie szkieł okularów pianką do golenia. Ten zabieg również uniemożliwi ich parowanie. 
  3. Bardzo istotne jest także, by góra maseczki dobrze przylegała do nosa i policzków - można to osiągnąć umieszczając w niej cienki drucik. Dzięki temu ryzyko parowania okularów będzie zminimalizowane.

Sprawdź - modne okulary Mohito!

Więcej o: