Chodzisz w domu bez stanika? To błąd! Oto, co dzieje się z twoim biustem

Domowa izolacja spowodowana pandemią koronawirusa spowodowała, że wiele kobiet rezygnuje z bielizny i cały czas chodzi bez stanika. Niestety jest to spory błąd. Jak wpływa na kondycję naszego biustu brak biustonosza? Wyjaśniamy.

Chodzenie bez stanika ma tyle samo zwolenniczek, co przeciwniczek. Jedne kobiety rezygnują z niego przy każdej możliwej okazji, inne natomiast nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez niego. Prawda jest jednak taka, że jeśli cały dzień tylko czekasz na moment, kiedy możesz się pozbyć biustonosza lub unikasz jego noszenia bo wygodniej ci bez, oznacza to, że twój biustonosz jest źle dobrany. Nieprawidłowy rozmiar, kształt miseczki, obwód pod biustem czy uwierające fiszbiny - to wszystko wpływa na komfort noszenia bielizny

Poznaj: Modne biustonosze z miseczką A!

Zobacz wideo Jak poprawić wygląd piersi?

Kto może pozwolić sobie na chodzenie bez stanika?

Zrezygnować z biustonosza mogą tak naprawdę wyłącznie kobiety o niewielkim biuście, który nie jest dla nich dodatkowym obciążeniem. Panie, które są posiadaczkami obfitych piersi, nie powinny rezygnować ze stanika, gdyż ciężar niepodtrzymywanego biustu może powodować ból kręgosłupa. Ponadto, brak biustonosza może w takich przypadkach doprowadzić także do wcześniejszego opadania piersi.

Negatywne skutki chodzenia bez stanika

Nie da się ukryć, że chodzenie bez stanika jest niewskazane dla kondycji piersi, zwłaszcza tych w większym rozmiarze. Rezygnacja z noszenia biustonosza może powodować takie negatywne skutki, jak:

  • utrata jędrności i kształtu biustu,
  • rozciągnięcie skóry,
  • rozciągnięcie więzadeł pod wpływem ciężaru biustu,
  • bóle kręgosłupa (w przypadku dużych biustów).

Warto jednak pamiętać, że piersiom trzeba dać odpocząć i najlepszą okazją ku temu jest noc. Spać możesz spokojnie bez bielizny, ponieważ z pewnością nie doprowadzi to do żadnych negatywnych skutków.

Więcej o: