Maseczka origami z ręcznika papierowego. Ten prosty instruktaż robi furorę w sieci

Maseczki origami z ręcznika papierowego cieszą się coraz większą popularnością. Jak je zrobić? Okazuje się, że to bardzo proste. Ten pomysłowy instruktaż robi furorę w sieci.

Maseczka origami z ręcznika papierowego? To nie żart! Taka maseczka ochronna została zaprojektowana przez Polkę dr hab. Annę Myczkowską-Szczerską z Wydziału Form Przemysłowych krakowskiego ASP. 

Zobacz wideo Jak zrobić żel do dezynfekcji w domu?

Maseczka origami z ręcznika papierowego - jak ją zrobić?

Od 16 kwietnia 2020 roku do odwołania obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. To jedno z wielu działań, które ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa w naszym kraju. 

Okazuje się, że japońska sztuka składania papieru origami może przydać się w służbie walki z koronawirusem. Pamiętaj jednak o tym, że takie maseczki z ręczników papierowych nadają się tylko i wyłącznie do jednorazowego użytku.

Aby zrobić w warunkach domowych taką maseczkę ochronną, będą ci potrzebne tylko trzy rzeczy. Przygotuj:

- zszywacz;

- dwie gumki recepturki;

- ręcznik papierowy.

Maseczka origami z ręcznika papierowego - instrukcja krok po kroku

W sieci furorę robi prosta instrukcja, z którą powinien sobie poradzić każdy. Jak zrobić taką maseczkę ochronną? Obejrzyj film, który został opublikowany na fanpage'u Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie:

Czy w samochodzie obowiązuje maseczka ochronna? Dowiesz się z naszego artykułu:

Więcej o: