Jak bezpiecznie zdjąć maseczkę ochronną? Ministerstwo Zdrowia podpowiada

Jak bezpiecznie zdjąć maseczkę ochronną? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy na grafice, która została opublikowana na profilu Ministerstwa Zdrowia.

Od 16 kwietnia 2020 roku do odwołania obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Na profilach Ministerstwa Zdrowia w mediach społecznościowych w ostatnim czasie są publikowane grafiki, na których w czytelny sposób przedstawiono najważniejsze informacje dotyczące maseczek ochronnych. Dowiadujemy się z nich m.in., że wielorazowe maseczki ochronne należy prać w temperaturze co najmniej 60 stopni Celsjusza. 

Zobacz wideo Dowiedz się, jak zrobić maseczkę ochronną w domu:

Dobra maseczka, czyli jaka?

Na jednej z grafik znajdziemy informacje na temat tego, jaka powinna być dobra maseczka ochronna. Oto jej charakterystyka:

- wygodna i szczelnie przylegająca do twarzy;

- posiadająca zauszniki z elastycznej gumy;

- składająca się z wielu warstw tkaniny;

- pozwalająca na swobodne oddychanie;

- nadająca się do prania i suszenia w pralce.

Jak bezpiecznie zdejmować maseczkę ochronną?

Z następnej grafiki, która została opublikowana 15 kwietnia 2020 roku, dowiadujmy się natomiast, jak bezpiecznie zdjąć jednorazową maseczką ochronną. O czym więc musimy pamiętać?

W czasie zdejmowania takiej maseczki należy przede wszystkim unikać dotykania oczu, ust i nosa. Następnie musimy wyrzucić ją do kosza na odpady. Na sam koniec umyjmy ręce wodą i mydłem.

Przeczytaj także:

Więcej o: