Kto nie musi nosić maseczki ochronnej? Cztery grupy są zwolnione z obowiązku

Kto nie musi nosić maseczki ochronnej? To na przykład dzieci do czwartego roku życia. Kto jeszcze został zwolniony z tego obowiązku? Dowiecie się z naszego artykułu.

Jak powszechnie wiadomo, od 16 kwietnia 2020 roku do odwołania obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa. W związku z tym pojawią się liczne pytania dotyczące tej kwestii. Wiele osób poszukuje obecnie odpowiedzi na pytanie: kto jest zwolniony z noszenia maseczki? Są to cztery grupy. 

Zobacz wideo Lekarz radzi, jak zrobić maseczkę ochronną:

Kto nie musi nosić maseczki ochronnej?

Kto jest zwolniony z noszenia maseczki? Pierwsza grupa to dzieci do czwartego roku życia. Poza tym z obowiązku zostały zwolnione także osoby, które podróżują autami osobowymi i mieszkają razem lub gospodarują jednym pojazdem. Więcej na ten temat dowiesz się TUTAJ >>

Jak dezynfekować maski wielokrotnego użytku? Prosta instrukcja krok po kroku:

Kto jest zwolniony z noszenia maseczki?

Trzecia grupa zwolniona z noszenia maseczek to osoby, które mają problemy z oddychaniem. Obowiązek nie dotyczy także osób, które są niezdolne do samodzielnego zakrycia i odkrycia nosa i ust.

Warto wspomnieć, że do zakrycia nosa i ust nie musimy używać specjalnych maseczek. W tym celu możemy użyć na przykład szalika. Zasada obowiązuje od 16 kwietnia 2020 roku do odwołania.

Dowiedz się, jak zrobić jednorazową maseczkę origami z ręcznika papierowego:

Więcej o:
Komentarze (51)
Kto nie musi nosić maseczki ochronnej? Cztery grupy są zwolnione z obowiązku
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gosc66

  Oceniono 29 razy 21

  Jeżeli Polska jest w unii europejskiej to dlaczego Polacy muszą zakładać maseczki a inne kraje np.niemcy nie mają tego obowiązku przestańcie robić z Polaków glupkow

 • Gość: Eliza

  Oceniono 21 razy 21

  Z obowiązku noszenia maseczki zwolnione są dzieci do 4-go roku życia. Jeśli się pisze artykuł to trzeba dokładnie sprawdzic:)

 • sacress

  Oceniono 20 razy 18

  te maseczki są nikomu niepotrzebne, ludzie wydają tylko na to g kasę, a potem do śmietnika, tak władza dba o swoich obywateli

 • Gość: Konstancja Lubomirska

  Oceniono 16 razy 14

  Ludzie zacznijcie samodzielnie myśleć! Robią z nas idiotów!

 • Gość: Gosc

  Oceniono 13 razy 11

  A co z osobami z nadciśnieniem tętniczym. Nie mogę w tym oddychać. Brakuje mi powietrza.

 • Gość: weronika

  Oceniono 10 razy 10

  mam 61 lat i mam problemy z oddychaniem i nie bede nosila maseczki

 • Gość: Gosc

  Oceniono 9 razy 9

  Dzieci do czwartego roku zycia, a nie drugiego.

 • aikii

  Oceniono 7 razy 7

  Cytat z :Rozmawiamy z dr. Zbigniewem Martyką, ordynatorem oddziału zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej."
  Jakie są jeszcze bezsensy tych wszystkich ograniczeń?

  Na przykład w zakładach pracy nakazuje się chodzić cały czas w rękawiczkach. To niczemu nie służy, bo rękawiczki nie chronią przed wnikaniem wirusa. Prosta rzecz, oddychanie skóry, które naturalnie zwalcza wirusy. Nie ma pan tego czynnika. I jeszcze jedno - nie ma pan tych rękawiczek, dotyka różnych rzeczy, ale pamięta, że ręce trzeba często myć, nie dotykać nosa i ust. A jak pan założy te rękawiczki, to w podświadomości zostaje omunikat: „Jestem zabezpieczony”. A potem w rękawiczkach wykonujemy odruchy bezwarunkowe: drapanie oczu, tarcie nosa… Zapewniam, że nie zrobiłby pan tego, nie mając rękawiczek. Bo byłaby większa ostrożność.

  Maseczki?

  One nie chronią przed niczym. Od wczoraj musimy je nosić i będzie to „sztuka dla sztuki”. Ta maseczka nie będzie broniła przed wnikaniem wirusa. Absolutnie. Ktoś ponosi tę maseczkę kilka godzin, na jej powierzchni zbiera się wilgoć, namnażają się bakterie. Taką maseczkę po kwadransie powinno się zmienić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX