Kto nie musi nosić maseczki ochronnej? Cztery grupy są zwolnione z obowiązku

Kto nie musi nosić maseczki ochronnej? To na przykład dzieci do czwartego roku życia. Kto jeszcze został zwolniony z tego obowiązku? Dowiecie się z naszego artykułu.

Jak powszechnie wiadomo, od 16 kwietnia 2020 roku do odwołania obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa. W związku z tym pojawią się liczne pytania dotyczące tej kwestii. Wiele osób poszukuje obecnie odpowiedzi na pytanie: kto jest zwolniony z noszenia maseczki? Są to cztery grupy. 

Zobacz wideo Lekarz radzi, jak zrobić maseczkę ochronną:

Kto nie musi nosić maseczki ochronnej?

Kto jest zwolniony z noszenia maseczki? Pierwsza grupa to dzieci do czwartego roku życia. Poza tym z obowiązku zostały zwolnione także osoby, które podróżują autami osobowymi i mieszkają razem lub gospodarują jednym pojazdem. Więcej na ten temat dowiesz się TUTAJ >>

Jak dezynfekować maski wielokrotnego użytku? Prosta instrukcja krok po kroku:

Kto jest zwolniony z noszenia maseczki?

Trzecia grupa zwolniona z noszenia maseczek to osoby, które mają problemy z oddychaniem. Obowiązek nie dotyczy także osób, które są niezdolne do samodzielnego zakrycia i odkrycia nosa i ust.

Warto wspomnieć, że do zakrycia nosa i ust nie musimy używać specjalnych maseczek. W tym celu możemy użyć na przykład szalika. Zasada obowiązuje od 16 kwietnia 2020 roku do odwołania.

Dowiedz się, jak zrobić jednorazową maseczkę origami z ręcznika papierowego:

Więcej o: