Podczas siedzenia w domu masz gorszą cerę? Oto możliwe przyczyny

Każda z nas spodziewa się, że siedzienie w domu bez makijażu wpłynie na cerę zbawiennie, znacznie poprawiając jej kondycję. Czasem zdarza się jednak, że zamiast idealnej skóry zmagamy się z jeszcze większymi problemami. Co jest tego przyczyną?
Zobacz wideo Naturalna maseczka ze składników, które masz w domu

Często dotykasz swoją twarz

To jedna z najgorszych czynności, którą możemy robić naszej cerze i to nie tylko w czasach koronawirusa. W ciągu dnia nieustannie czegoś dotykamy (komputer, telefon, klamki...), co sprawia, że dłonie stają się prawdziwym siedliskiem bakterii. Badania wykazują, że w ciągu godziny dotykamy bezwiednie naszej twarzy aż 23 razy, co w ciągu dnia daje nawet do 400 razy. W normalnych okolicznościach powstrzymujemy się od pocierania policzków, czoła czy oczu, by nie rozmazać sobie makijażu w pracy, jednak siedząc w domu często się zapominamy przenosząc bakterie, które są przyczyną powstawania wyprysków. Jak temu zaradzić? Pilnuj w ciągu dnia tego, by nie dotykać okolic twarzy, nosa i oczu. Dodatkowo, regularnie czyść i odkażaj powierzchnie, z których często korzystasz, np. telefon.

Nie zwracasz uwagi na dietę

Chyba wszystkie doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, ze domowa izolacja nie sprzyja dbaniu o sylwetkę czy zdrowe odżywianie. Maratony filmowe i nadrabianie seriali na Netflixie sprzyja podjadaniu niezdrowych przekąsek. Do tego brak ruchu oraz częstsze zamawianie jedzenia z dowozem (w tym fast foodów). Taka dieta może powodować niekontrolowane skoki insuliny, a w konsekwencji nasilenie trądziku i wysyp niechcianych krostek. Jeśli zauważasz, że po niezdrowej żywności stan skóry się pogarsza, zwróć uwagę na to, co ląduje na twoim talerzu. Postaw na świeże warzywa, owoce, kiszonki, jaja, czy ryby - teraz masz czas, więc poeksperymentuj w kuchni. 

Zbyt dużo się stresujesz

Obecna sytuacja spowodowana epidemią koronawirusa do dla każdego trudny czas, który jest źródłem dodatkowego stresu. Mało kto wie, ale stres również może mieć ogromny wpływ na stan naszej cery. W wyniku długotrwałego stresu, w naszym organizmie uwalniają się duże ilości kortyzolu, który ma negatywny wpływ nie tylko na skórę, lecz także na cały organizm. Aby skutecznie pozbyć się napięć, znajdź zajęcie, które cię relaksuje. Możesz wypróbować medytacji, ćwiczeń oddechowych, jogi, działania olejków eterycznych czy malowania.

Więcej o: