Do lasu bez maseczki? Dowiedz się, jakie obowiązują obecnie zasady

Czy do lasu możemy wybrać się bez maseczki? I co ze spacerami w parkach? To ostatnio bardzo powszechne pytania. Podpowiadamy, jakie obecnie obowiązują zasady.

Zniesiono część obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Od poniedziałku 20 kwietnia 2020 roku możemy m.in. wychodzić na spacery w celach rekreacyjnych do parków i lasów. W związku z tym wiele osób zastanawia kwestia, czy w ich trakcie musimy mieć na sobie maseczki ochronne. 

Zobacz wideo Maseczki ochronne - co musisz o nich wiedzieć?

Do lasu bez maseczki?

Od 16 kwietnia 2020 roku do odwołania w naszym kraju obowiązuje zasada przykrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Z tego obowiązku są zwolnione jedynie cztery grupy. To m.in. dzieci do czwartego roku życia oraz osoby, które mają problemy z oddychaniem. Kto jeszcze nie musi nosić maseczki ochronnej? Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu >>

Od poniedziałku 20 kwietnia 2020 roku zniesiono część ograniczeń. Możemy wychodzić m.in. na spacery do lasów i parków. 

Maseczki w lesie - czy są obowiązkowe?

Jakie są nowe zasady? Okazuje się, że na spacer do lasu od 20 kwietnia możemy udać się bez maseczki ochronnej. Warto wspomnieć, że te same reguły obowiązują obecnie w górach. Możemy wybrać się już na niektóre ze szlaków. Wiele z nich znajduje się na terenie parków narodowych. Warto więc wcześniej upewnić się, czy dyrektorzy zdecydowali się już na ich otwarcie.

W lesie bez maseczki. A co z parkami?

Inne zasady obowiązują z kolei w parkach. Tutaj w czasie spaceru nadal musimy mieć zakryte usta i nos. Poza tym należy także pamiętać o zasadzie zachowania 2-metrowego dystansu od innych osób. 

Przeczytaj także:

Więcej o: