H&M otwiera pierwsze stacjonarne sklepy po przerwie. Obowiązują jednak nowe zasady

Sieć H&M postanowiła otworzyć wybrane sklepy po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej rozprzestrzeniającą się na świecie pandemią koronawirusa. Gdzie można znów robić zakupy stacjonarnie i jakie zasady obowiązują klientów?

Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa ma negatywny wpływ na gospodarkę całego świata. Wiele państw zamknęło swoje granice, wstrzymano ruch lotniczy, zamknięto galerie handlowe , a także wiele innych sklepów. Ostatnie tygodnie przebiegały zatem głównie pod znakiem zakupów online. Od 20 kwietnia polski rząd zdecydował się na stopniowe odmrażanie gospodarki. Choć galerie handlowe nadal pozostają zamknięte, to niektóre sklepy znajdujące się poza nimi mogą zostać ponownie otwarte.

Zobacz wideo Maskowanie ust i nosa. Co należy wiedzieć?

Wybrane sklepy H&M ponownie otwarte. Nowe zasady

Jedną z pierwszych sieciówek, która zdecydowała się otworzyć swoje wybrane sklepy, jest H&M. Na swoim Facebook'u opublikowali post, w którym poinformowali, że ponownie otwierają swoje cztery sklepy stacjonarne w Polsce, gdzie już można dokonywać zakupów. Zaapelowano również o przestrzeganie obowiązujących zasad. 

- Drodzy Klienci, pozostając w zgodzie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów, otworzyliśmy cztery sklepy stacjonarne H&M: Katowice - ul. Stawowa 9, Zakopane - ul. Krupówki 49, Wrocław - ul. Świdnicka 7, Sopot - ul. Bohaterów Monte Cassino 55/57. Sklepy te otwarte są w godzinach 11-19 i działają zgodnie ze wszystkimi aktualnymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Inspekcji Sanitarnej. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa. W sklepach czekają na Was rękawiczki i żele dezynfekujące. Prosimy również o zachowanie bezpiecznego dystansu oraz wybranie płatności bezgotówkowej. Wasze zdrowie i zdrowie naszych pracowników jest naszym największym priorytetem, dlatego dziękujemy za stosowanie się do powyższych wymagań. O otwarciach kolejnych sklepów będziemy Was informować na naszym profilu na Facebooku i na HM.COM - czytamy w komunikacie na Facebook'u H&M.

Więcej o: