Kiedy otworzą salony fryzjerskie? Czy wkrótce będzie można umówić się na wizytę?

Wiele kobiet z pewnością zastanawia się, kiedy będą otwarte salony fryzjerskie. 20 kwietnia weszły w życie nowe zasady, które są pierwszym krokiem do stopniowego odmrażania gospodarki. W tym planie znajduje się również otwarcie salonów fryzjerskich. Kiedy zatem będzie można iść do fryzjera?
Zobacz wideo Kate Hudson pokazała, jak w domu zrobić maseczkę ochronną

Pandemia koronawirusa spowodowała, że cały świat niemal się zatrzymał. Ze względów bezpieczeństwa, zamknięte zostały galerie handlowe, niektóre sklepy, kina, a także wstrzymano ruch lotniczy. Funkcjonować przestały również salony kosmetyczne oraz fryzjerskie. Po ponad miesiącu zastoju, polski rząd zdecydował się na stopniowe odmrażanie gospodarki.

Podejmujemy ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten będzie podzielony na etapy - tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli. Pierwsze ograniczone zasady bezpieczeństwa zaczną obowiązywać od poniedziałku 20 kwietnia 2020 r. Daty wejścia w życie pozostałych etapów będą ustalane na bieżąco na podstawie dynamiki nowych zachorowań.

- czytamy na serwisie Rzeczypospolitej Polskiej.

Zobacz - produkty, które pokochały Polki! Te marki warto znać

Kiedy otworzą salony fryzjerskie? Kiedy będzie można iść do fryzjera?

Otwarcie salonów fryzjerskich zaplanowane jest dopiero na trzeci etap "rozmrażania gospodarki". Niestety rząd nie podał żadnych dat, kiedy wprowadzone zostaną poszczególne etapy znoszenia ograniczeń, a co za tym idzie nie wiadomo, jak długo będziemy musieli zaczekać na wizytę u fryzjera. 

Ministerstwo Zdrowia będzie przeprowadzało cotygodniową ewaluację zmian, jakie zachodzą w zasadach bezpieczeństwa. Przejście do dalszych etapów zdejmowania obostrzeń zależeć będzie od: przyrostu liczby zachorowań (w tym liczby osób w stanie ciężkim), wydajności służby zdrowia (zwłaszcza szpitali jednoimiennych), realizacji wytycznych sanitarnych przez podmioty odpowiedzialne

- dowiadujemy się z rządowego serwisu.

Więcej - te produkty do pielęgnacji są skuteczne!

Trzeci etap odmrażania gospodarki obejmuje:

  • Otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetyczek.
  • Otwarcie sklepów w galeriach handlowych z istotnymi ograniczeniami.
  • Gastronomia - umożliwienie działalności stacjonarnej z ograniczeniami.
  • Wydarzenia sportowe do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności).
  • Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i w klasach szkolnych 1-3 - ustalona max. liczba dzieci w sali.

Sprawdź - modne paznokcie 2020. Te produkty warto mieć w swojej kolekcji!

Więcej o: