Michał Żebrowski zdradził, że jest teraz na utrzymaniu żony. "Liczymy na pomoc państwa"

Michał Żebrowski, dyrektor Teatru 6. piętro, w jednym z ostatnich wywiadów opowiedział o swojej trudnej sytuacji finansowej. Okazuje się, że jeden z najbardziej znanych polskich aktorów jest obecnie na utrzymaniu swojej żony Aleksandry.

Michał Żebrowski wraz z Eugeniuszem Korinem od 2010 roku prowadzi warszawski Teatr 6. piętro. W związku z obecnymi obostrzeniami miejsce zaczęło przynosić straty. Oprócz tego aktor nie pracuje na planie serialu "Na dobre i na złe" (zdjęcia zostały wstrzymane przez pandemię koronawirusa).

Zobacz wideo Michał Żebrowski na szalonej randce z żoną:

Teatru 6. piętro ma problemy przez pandemię 

O swoich problemach finansowych artysta opowiedział w programie "Tak jest" w TVN24:

Ja jestem na utrzymaniu żony. Mówiąc zupełnie poważnie, to jest nieciekawa sytuacja. Zastanawiamy się, co zrobić, żeby nie zbankrutować. [...] Liczymy na pomoc państwa. Nie wiemy, czy to nastąpi. Dowiedziałem się, że w Niemczech przewidziano 50 mld na pomoc artystom. Zobaczymy, jak nasza władza potraktuje artystów.

Michał Żebrowski zaznaczył także, że Teatr 6. piętro jest teatrem prywatnym, który płaci czynsze i inne opłaty, które trafiają do budżetu państwa. Poza tym instytucja sama finansuje swoje przedstawienia. 

Michał Żebrowski: żona Aleksandra i dzieci

Michał Żebrowski od lat jest związany z młodszą o 15 lat Aleksandrą Żebrowską. Para pobrała się w czerwcu 2009 roku. Doczekali się już dwójki dzieci: 10-letniego Franciszka oraz 7-letniego Henryka. Rodzina niebawem się powiększy. Na początku marca 2020 roku żona Michała Żebrowskiego wyznała, że spodziewa się dziecka.

Przeczytaj także: 

Więcej o: