5 zachowań, które denerwują pracowników sklepu spożywczego w czasie pandemii. Sprawdź, czy tego nie robisz

Pandemia koronawirusa spowodowała, że każdy z nas musiał przyzwyczaić się do funkcjonowania w nowych warunkach. Niestety, nie każdy może zostać w domu ze względu na swoją pracę. Każdego dnia, sprzedawcy w sklepach spożywczych dbają o to, byśmy mogli bezpiecznie robić zakupy. Sprawdź, co denerwuje ich w naszym zachowaniu i staraj się więcej nie popełniać takich błędów.
Zobacz wideo Maskowanie ust i nosa. Co należy wiedzieć?

Nie nosisz maseczki i rękawiczek

Noszenie maseczki ochronnej z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych, jednak w Polsce jest obecnie obowiązkowe w miejscach użytku publicznego. Nawet, jeśli idziesz do sklepu, który znajduje się tuż pod twoim domem pamiętaj, by zakładać maseczkę ochronną oraz rękawiczki. To środki zapobiegawcze, które chronią nie tylko ciebie, ale przede wszystkim innych - w tym sprzedawców, dzięki którym możesz zrobić zakupy.

Dotykasz produkty bez potrzeby

Coraz większa świadomość konsumentów sprawia, że bardzo często sięgamy po produkt, by przeczytać etykietę. Jeśli nam pasuje, zabieramy, jeśli nie odkładamy na półkę. Choć na co dzień jest to bardzo dobra praktyka, w obecnej sytuacji starajmy się nie dotykać bezmyślnie każdego produktu, który wpadnie nam w oko. Dzięki temu, również zmniejszymy ryzyko ewentualnego pozostawienia na nich wirusa lub przeniesieniu go na kolejne produkty.

Przychodzisz nieprzygotowany

Spacery pomiędzy półkami oraz rozmyślanie nad ty, co by tu jeszcze kupić nie jest w obecnej sytuacji dobrym pomysłem. Teraz zakupy powinniśmy robić możliwie jak najsprawniej. Sklepy mają obecnie limit osób, które jednocześnie mogą przebywać w sklepie, a reszta musi czekać w kolejce. Daj szansę innym zrobić zakupy bez konieczności długiego oczekiwania w kolejce. Przed wyjściem na zakupy zrób listę wszystkiego czego potrzebujesz. Im mniej czasu spędzasz w sklepie, tym lepiej dla ciebie i innych.

Nie zachowujesz dystansu społecznego

Ze względów bezpieczeństwa, w większości sklepów, na podłodze przy kasach znaleźć możemy oznaczenia, które pokazują, jaki odstęp powinni między sobą zachować klienci czekający w kolejce. Pamiętaj, aby przestrzegać zasad i stosować się do zaleceń - to pozwoli uniknąć koniecznej interwencji pracowników sklepu w celu wyegzekwowania tych zasad.

Pozbywasz się rękawiczek w zły sposób

Samo zakładanie rękawiczek w sklepie nie wystarczy, by skutecznie chronić siebie i innych. Niezwykle istotne jest również odpowiednie pozbywanie się ich. Gdy wychodząc ze sklepu ściągasz rękawiczki pamiętaj, by absolutnie nie zostawiać ich w koszyku, gdyż to właśnie pracownicy będą musieli je po tobie posprzątać. Nie wyrzucaj ich także gdzie popadnie, gdyż wówczas nie tylko roznosisz zarazki, lecz także zaśmiecasz środowisko. Poprawnie zdjęte rękawiczki wyrzuć do kosza na śmieci, który z pewnością jest w sklepie przygotowany.

Więcej o: