Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Znamy wstępny termin

Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? O tę kwestię został zapytany w programie "Wydarzenia i Opinie" rzecznik rządu Piotr Müller.

W środę 29 kwietnia została ogłoszona data wprowadzania w życie drugiego etapu odmrażania gospodarki. W związku z tym już niebawem zostaną otwarte galerie handlowe oraz hotele.

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych?

Z kolei otwieranie salonów fryzjerskich i kosmetycznych będzie tematem następnego etapu odmrażania gospodarki. Kiedy to nastąpi? O tę kwestię został zapytany w programie Polsat News "Wydarzenia i Opinie" rzecznik rządu Piotr Müller.

Jego zdaniem realnym terminem w tym przypadku jest połowa maja. - Liczymy na to, że jeżeli liczba zachorowań nie zwiększy się i wszyscy będziemy się stosować do tych standardów, które obowiązują, takich jak noszenie maseczek w miejscach publicznych, to faktycznie będzie to możliwe - powiedział rzecznik rządu. 

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich? "Musimy to robić rozsądnie"

Piotr Müller dodał, że wszelkie działania, których celem jest ograniczenie rozprzestrzenianie się koronawirusa, muszą bazować na ograniczeniu kontaktów społecznych. - Otwieranie każdego kolejnego sektora to jest zwiększanie tej liczby. Musimy robić to na tyle rozsądnie, w sposób rozłożony w czasie, by weryfikować, czy służba zdrowia nadal jest w stanie pomagać wszystkim osobom, które są chore - zaznaczył rzecznik rządu. 

Zobacz wideo Makijaż pod maseczkę ochronną. Dowiedz się, jak go zrobić:

Przeczytaj także:

Więcej o: