Jak ściąć włosy w domu? Oto sposoby, dzięki którym nie zrobisz sobie krzywdy

Jak ściąć włosy w domu i nie zrobić sobie krzywdy? Choć w niektórych przypadkach lepiej poczekać na wizytę u fryzjera, to są jednak osoby, które nie mogą wytrzymać np. ze zbyt długą grzywką. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Podpowiadamy.
Zobacz wideo Klaudia Halejcio pokazała, jak w domowych warunkach farbuje włosy

Ze względu na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa zamknięto nie tylko szkoły, uczelnie, placówki kultury czy galerie handlowe, ale również salony kosmetyczne oraz fryzjerskie. Mimo stopniowego odmrażania gospodarki w Polsce, na wizytę w salonie fryzjerskim będziemy musiały niestety jeszcze poczekać. Jak zatem poradzić sobie samemu i ściąć włosy w domu?

Jak ściąć włosy w domu? Podcinanie grzywki

Obcinanie grzywki może wydawać się skomplikowane, jednak mając w domu dobre nożyczki fryzjerskie można poradzić sobie z kosmykami wchodzącymi do oczu. Przede wszystkim należy się odpowiednio przygotować, czyli umyć i dokładnie wysuszyć włosy, a także dobrze je rozczesać. Aby obciąć grzywkę i nie zrobić sobie krzywdy, najlepiej skrócić ją odrobinę po linii, którą zrobił fryzjer podczas ostatniej wizyty. 

Jak ściąć włosy w domu? Podcinanie końcówek

Jeśli twoje końcówki łamią się i rozdwajają, co powoduje, że chcesz je natychmiast podciąć, również możesz taką czynność wykonać samodzielnie w domu. Warunkiem jest jednak posiadanie dobrych, ostrych fryzjerskich nożyczek. Końcówki włosów możesz samodzielnie podciąć metodą na tzw. kucyka:

  • umyj włosy, wysusz je, rozczesz i wyprostuj,
  • zwiąż włosy w kucyk na samym środku czubka głowy, i raz jeszcze rozczesz,
  • następnie weź drugą gumkę i zwiąż nią włosy na takiej długości, na jakiej chcesz obciąć pasma
  • weź nożyczki i obetnij włosy tuż nad gumką, którą wyznaczyłaś linię cięcia.
Więcej o: