Jak łagodzić podrażnienia skóry i zapobiegać niedoskonałościom po noszeniu maseczki ochronnej?

Maseczki ochronne towarzyszą nam obecnie na co dzień i jeszcze przez jakiś czas z nami pozostaną. Niestety, oprócz oczywistych zalet, maseczki mają także kilka wad. Podczas ich noszenia na twarzy mogą pojawić się podrażnienia, a także niedoskonałości. Jak je zwalczyć?
Zobacz wideo Maseczki ochronne - tych błędów nie popełniaj

Jak zapobiec podrażnieniom po noszeniu maseczki ochronnej?

Podczas noszenia maseczki ochronnej mogą pojawić się podrażnienia, a także wysyp niedoskonałości, szczególnie wtedy, kiedy nosimy ją przez dłuższy czas. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień upewnij się, że że wszystkie elementy, które są ciasne lub powodują tarcie i mogą podrażniać skórę są gładkie oraz nie są węższe niż jest to konieczne.

Jak łagodzić podrażnienia skóry i zapobiegać niedoskonałościom po noszeniu maseczki ochronnej?

Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie zapobiec powstawaniu podrażnień, czy pojawienia się na naszej twarzy niechcianych krostek, warto skutecznie zadbać o to, by szybko się ich pozbyć. W przypadku pojawienia się podrażnień, świetnie sprawdzą się maści z aloesem oraz ceramidami, goją podrażnienia i stanowią ochroną barierę skóry. Jeśli natomiast zauważamy, że noszenie maseczki ochronnej powoduje u nas wysyp niedoskonałości warto zadbać o odpowiednią higienę oraz pielęgnację

Przed każdym zdjęciu maseczki ochronnej należy umyć twarz delikatnym środkiem czyszczącym, następnie nałożyć tonik oraz lekki krem nawilżający. Jeśli pojawią się większe niedoskonałości, można nałożyć punktowo środek, który je wysuszy. Pamiętaj również o regularnym praniu i odkażaniu maseczek wielokrotnego użytku, a te jednorazowe zakładaj naprawdę tylko raz (zgodnie z ich przeznaczeniem). 

Więcej o: