Maseczka Halloy Nano - co to jest? Przełomowe odkrycie polskiego technologa

Halloy Nano to innowacyjna maseczka, która zabija wirusy. Co ciekawe, stworzył ją polski technolog. Dowiedz się więcej na temat tego innowacyjnego produktu.

Od 16 kwietnia 2020 roku do odwołania obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W związku z tym zwiększyło się zapotrzebowanie na maseczki ochronne. Powstają coraz to ciekawsze rozwiązania, które dodatkowo wzmocnią naszą ochronę przed zakażeniem koronawirusem. Jedną z najciekawszych propozycji jest maseczka antywirusowa Halloy Nano.

Zobacz wideo Maseczki ochronne - nie popełniaj tych błędów:

Maseczka Halloy Nano - co to jest?

Maseczka Halloy Nano, którą stworzył polski technolog Norbert Duczmal, posiada specjalną powłokę zabijającą wirusy, grzyby, bakterie, pleśnie. Poza tym maseczka jest w stanie dezaktywować pyły oraz zanieczyszczenia. I co bardzo istotne, możemy ją dotykać bez ryzyka zakażenia. 

Antywirusa maseczka Halloy Nano 

Warto wspomnieć, że technologia nano od lat jest wykorzystywana w medycynie. Stosuje się ją m.in. w czasie produkcji leków.

Jak powstała maseczka antywirusowa Halloy Nano? W trakcie jej tworzenia wymieszano cząsteczki nanosrebra, tlenków cynku i tytanu. Dzięki temu wirusy, które trafiają na powłokę, stają się nieaktywne i nie mogą się namnażać. Jak zapewnia twórca maseczki Halloy Nano, jej powłoka działa do 15 tygodni. Wystarczy, że wypierzemy ją raz w tygodniu. 

Maseczka uzyskała już certyfikat, który potwierdza jej skuteczność. Na razie nie ruszyła jednak jeszcze jej masowa produkcja. 

Przeczytaj także:

Więcej o: