Żabka sprzedaje tanie wielorazowe maseczki ochronne na twarz marki 4F. Wiemy, ile kosztują. Można je prać

Maseczki ochronne na twarz marki 4F można już kupić w sklepach sieci Żabka. Dostępne są w dwóch wariantach: pakowane pojedynczo bądź też w trzypakach.

Maseczki 4F w Żabce są już do kupienia. Jedna z najbardziej popularnych polskich marek odzieży i akcesoriów sportowych wyprodukowała wielorazowe maseczki ochronne na twarz. Można je kupić w sklepach sieci Żabka. Ile kosztują? Jak wyglądają? Czy są na nie jakieś limity? Tego dowiecie się z dalszej części naszego tekstu.

Zobacz wideo Jak samodzielnie zrobić płyn do dezynfekcji:

Żabka sprzedaje wielorazowe maseczki ochronne marki 4F

Żabka w środę, 6 maja, wprowadziła do swojej oferty kolejne maseczki ochronne na twarz. Tym razem wyprodukowała je firma 4F. Są to maseczki wielorazowe. 

Cały czas dostępne są w naszej sieci maseczki jednorazowe sprzedawane bez zysku, natomiast reagując na oczekiwania naszych klientów dzięki współpracy z marką 4F uruchomiliśmy dodatkowo w ramach oferty produktowej sprzedaż maseczek wielokrotnego użytku. W najbliższym czasie do naszej sieci trafi kilkadziesiąt tysięcy takich maseczek, sprzedawanych pojedynczo oraz w pakietach po 3 szt. W tego typu maseczki są już zaopatrzeni franczyzobiorcy oraz pracownicy naszych sklepów.

- mówiła Anna Grabowska, wiceprezes ds. komercyjnych w firmie Żabka Polska.

Maseczki ochronne na twarz marki 4F do kupienia w Żabce - cena

Maseczki 4F, które już można kupić w sklepach sieci Żabka, dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych oraz cenowych. Do wyboru mamy maseczki pakowane pojedynczo, które zrobione są z bawełny i mają dwie warstwy polipropylenowe. Te kosztują 5,99 zł.

Żabka sprzedaje również maseczki ochronne złożone z dwóch warstw dzianiny poliestrowej z jonami srebra, które posiadają właściwości antybakteryjne. Te zaś pakowane są w trzypaki i dostępne w dwóch kolorach: czarnym i białym. Cena jednego trzypaka to 14,99 zł. Do sprzedaży w sklepach sieci Żabka trafić mają również maseczki ochronne dla dzieci.

Żabka podaje również, że wszystkie te wielorazowe maseczki ochronne marki 4F mogą być prane w temperaturze 60°C. Swoje właściwości zachowują do 10 prań.

Maseczki 4F w Żabce - sieć rezygnuje z zysku z ich sprzedaży

Jak informuje portal Businessinsider, Żabka zrezygnowała z zysku ze sprzedaży tych maseczek ochronnych wielorazowych. Zaś właściciel marki 4F, czyli firma OTCF, ma przekazywać pięć procent wartości netto ze sprzedaży maseczek, które można kupić w trzypakach, na wsparcie Fundacji 4F Pomaga.

Żabka sprzedaje maseczki ochronne na twarz

Żabka już jakiś czas temu wprowadziła do swojej oferty zaskakująco tanie maseczki ochronne. Jak przekonują przedstawiciele sieci, są one również sprzedawane bez zysku. Przy zakupie tych maseczek obowiązywały jednak limity. Podczas zakupów jedna osoba mogła kupić tylko jeden zestaw.

Obowiązek zakrywania nosa oraz ust

Przypominamy, że od 16 kwietnia 2020 roku aż do odwołania obowiązuje zasada zakrywania nosa oraz ust w przestrzeni publicznej, czyli np. na ulicach, w komunikacji miejskiej, w sklepach, a także w placówkach użytku publicznego: urzędach czy sądach. Ma to na celu m.in. ochronę przed roznoszeniem koronawirusa przez osoby, które tę chorobę przechodzą bezobjawowo. Maseczek ochronnych nie muszą przy tym nosić m.in.: dzieci do lat 4, księża podczas obrzędów liturgicznych, a także funkcjonariusze służb mundurowych.

Więcej o: