Kiedy otworzą salony fryzjerskie i ogródki restauracyjne? Minister rozwoju zabrała głos

Kiedy będzie można umówić się na wizytę u fryzjera? To pytanie zadaje sobie obecnie duża część kobiet i mężczyzn w Polsce. Otwarcie salonów fryzjerskich planowane jest na trzeci etap rozmrażania gospodarki, które planowo ma zostać wdrożone w drugiej połowie maja. Co o otwarciu salonów fryzjerskich mówi minister rozwoju Jadwiga Emilewicz?
Zobacz wideo Rząd podejmuje decyzję o znoszeniu kolejnych obostrzeń

4 maja rozpoczął się drugi etap odmrażania gospodarki po przestoju, który spowodowała rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa. Ponownie otwarte zostały galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe, muzea oraz biblioteki, a działalność wznowiły także hotele, jednak wszystko przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Wiele osób zastanawia się jednak, kiedy otwarte zostaną salony fryzjerskie, których działalność zawieszona jest od niemal dwóch miesięcy. 

Otwarcie salonów fryzjerskich - wypowiedź minister rozwoju

Podczas rozmowy na antenie radia RMF, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz została zapytana o to, kiedy możemy spodziewać się otwarcia salonów fryzjerskich i czy wdrożenia czwartego etapu odmrażania gospodarki możemy spodziewać się planowo, czyli 18 maja. 

Mam nadzieję, że druga połowa maja to będzie ten czas, kiedy będziemy mogli wszyscy poprawić fryzurę

- powiedziała Jadwiga Emilewicz.

Otwarcie ogródków restauracyjnych dla gości

Czwarty etap odmrażania gospodarki obejmuje nie tylko otwarcie salonów fryzjerskich, lecz także restauracji. Jednak ich otwarcie wiązać się będzie z przestrzeganiem ściśle określonych zasad. Aby właściciele otrzymali zgodę na ponowne otwarcie lokali, będą musieli spełnić trzy podstawowe warunki. 

  1. Kawiarnie oraz restauracje muszą zapewnić obsługę kelnerską. Działalność samoobsługowa - poza jedzeniem na wynos - będzie niemożliwa.
  2. Stoliki, przy których będą siedzieć goście, muszą być od siebie oddalone przynajmniej o dwa metry. 
  3. Na początku dozwolone będzie przyjmowanie gości jedynie w ogródkach restauracyjnych.
Więcej o: