Maseczka na plaży - czy trzeba ją nosić? Wiele osób popełnia błąd

Czy na plaży musimy mieć zakryte usta i nos? Ta kwestia zastanawia wiele osób. O problemie przypomniało jedno z ostatnich zdjęć Julii Wieniawy.

Od 16 kwietnia 2020 roku do odwołania w naszym kraju obowiązuje zasada zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Z tego obowiązku jesteśmy zwolnienie w lasach oraz na szlakach górskich. Czy to dotyczy także plaż? 

Zobacz wideo Maseczki ochronne - nie popełniaj tych błędów:

Maseczka na plaży - czy trzeba ją nosić?

Okazuje się, że na plaży nie tylko musimy pamiętać o zasadzie zakrywania ust i nosa, ale także o zachowaniu dwumetrowej odległości od innych osób. Warto dodać, że na plaże możemy wychodzić w małych grupach do dwóch osób. 

Co z opalaniem? W nadchodzącym sezonie wakacyjnym na polskich plażach będziemy mogli opalać się jedynie z zakrytą częścią twarz. Niekoniecznie musi być to jednak maseczka ochronna. Może to być także szalik lub chustka. 

Julia Wieniawa bez maseczki na plaży

Czy na plaży trzeba nosić maseczkę ochronną? O sprawie przypomniała sprawa zdjęcia Julii Wieniawy. Aktorka opublikowała zdjęcia za spaceru na plaży nad polskim morzem. Jej obserwatorzy zwrócili uwagę na to, że Julia nie ma na sobie maseczki. Pod postem pojawiły się liczne komentarze. Oto niektóre z nich:

A gdzie maseczka? Na plaży również musi być nałożona.
Nie popieram noszenia maseczek, ale jeszcze niedawno wstawiłaś post ze zdjęciem i do tego opis "pamiętajcie o maskach", a teraz jej nie nosisz...

Co na to aktorka? - Nikt na plaży nie nosił maski, poza tym plaża jest otwarta. Jak widać, byłam i zawsze jestem daleko od ludzi, więc nie widzę potrzeby posiadania jej na twarzy w tej sytuacji. Jeśli chodzę ulicami, to maskę zawsze mam na sobie. Koniec tematu. Chusta lub szalik również jest zaliczana jako maska, więc wyluzujcie ludzie - wyjaśniła Julia Wieniawa.

Przeczytaj także:

Więcej o: