Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Premier podał termin. Są też wytyczne

Salony fryzjerskie i kosmetyczne - od kiedy będą otwarte? Jest już oficjalna data. Mateusz Morawiecki poinformował podczas środowej konferencji o tym, że już w najbliższy poniedziałek, 18 maja, zostaną otwarte salony fryzjerskie oraz kosmetyczne.

Podczas środowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz szefa Ministerstwa Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego podano szczegóły odnośnie do trzeciego etapu znoszenia obostrzeń. Kolejna faza odmrażania gospodarki w Polsce obejmuje m.in. salony fryzjerskie oraz kosmetyczne. Wiadomo już, kiedy będą otwarte.

Zobacz wideo Jak samodzielnie przygotować płyn do dezynfekcji?

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Premier podał termin

Trzeci etap odmrażania gospodarki zacznie się, tak jak już wcześniej zapowiadano, w najbliższy poniedziałek, 18 maja.

Nic nie będzie już takie jak wcześniej, a powrót do nowej rzeczywistości gospodarczej i nowej normalności zależy od tego, jak będziemy trzymać się rygorów. Kolejne tygodnie mają nas nauczyć radzenia sobie z nową normalnością

- zapowiedział na samym wstępie konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu potwierdził, że w ramach trzeciego etapu odmrażania gospodarki, czyli 18 maja, otwarte zostaną salony fryzjerskie oraz kosmetyczne. Podkreślił przy tym, że niezwykle ważne jest utrzymanie w nich rygoru sanitarnego.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne - otwarcie i wytyczne

Kancelaria Premiera podała również zalecenia dla otwartych salonów urody. Są to m.in.:

  • obowiązek noszenia przez klientów i obsługę maseczek, gogli lub przyłbic (u fryzjera, a w salonie kosmetycznym – jeśli zabieg na to pozwala);
  • używanie ręczników jednorazowych, gdy jest to możliwe;
  • przyjmowanie klientów po wcześniejszym umówieniu się na wizytę telefonicznie lub online. Uwaga! Klient nie może oczekiwać na usługę w poczekalni.
Więcej o: