Kiedy ponownie będzie można organizować wesela? Minister zdrowia zabrał głos

- Kiedy ponownie będzie można organizować wesela? - to pytanie z pewnością zadaje sobie wiele par w Polsce, którym pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany. Dzięki znoszeniu kolejnych obostrzeń pojawiło się światełko w tunelu, że już wkrótce będzie można również organizować wesela. Co na ten temat powiedział minister zdrowia?

Panująca na świecie pandemia koronawirusa spowodowała, że gospodarki wielu państw - w tym Polski - niemal zatrzymały się na jakiś czas. Aby zminimalizować ryzyko nadmiernego rozprzestrzeniania się wirusa, wprowadzono wiele ograniczeń - w tym zakaz organizowania wesel. Większość par zdecydowała się przełożyć datę zawarcia związku małżeńskiego na późniejsze miesiące, a nawet przyszły rok. Teraz, w związku z wprowadzaniem kolejnych etapów odmrażania gospodarki, ponownie na horyzoncie pojawiła się wizja wesel. 

Zobacz wideo Celia Jaunat pokazała ślubną kreację i obrączkę

Kiedy ponownie będzie można organizować wesela?

Podczas konferencji prasowej dotyczącej wprowadzenia trzeciego etapu znoszenia obostrzeń, która odbyła się 13 maja, zapytano ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, kiedy będzie można ponownie organizować wesela.

- Pozwólmy ruszyć sektorowi gastronomicznemu zanim powiemy, że będzie można zrobić duże imprezy jakimi są wesela, spotkania integracyjne czy inne wydarzenia w lokalach, które z natury swojej nie są możliwe w reżimie dystansowania się. Zobaczmy jak to funkcjonuje, jak wygląda sytuacja, jak ruszy sektor gastronomiczny. Wtedy będziemy analizowali i komunikowali te większe wydarzenia, większe imprezy, jakimi są wesela - powiedział minister zdrowia. 

Ponadto zmienią się również zasady udziału w uroczystościach religijnych. Od 17 maja, podczas mszy oraz obrzędów w kościele będzie mogła znajdować się już 1 osoba na 10 m2, a nie na 15 m2, co miało miejsce do tej pory, a to także może wpłynąć na organizację ślubów kościelnych.

Więcej o: