Jak wyglądają zakupy podczas pandemii? Które sklepy są otwarte, a które nadal zamknięte i dlaczego?

Już od kilku tygodni, polski rząd krok po kroku odmraża kolejne sektory gospodarki. Na nowych zasadach funkcjonują już m.in. restauracje czy salony fryzjerskie. Od jakigoś czasu działają też galerie handlowe, jednak z pewnymi ograniczeniami. Mimo to nie wszystkie sklepy zdecydowały się otworzyć swoje punkty sprzedaży. Czy mimo pandemii zrobimy zakupy stacjonarne w takich sklepach, jak Zara, H&M, Reserved czy Mohito?
Zobacz wideo Jak robić zakupy w czasie pandemii?

Zakupy podczas pandemii, czyli jak wygląda nowa normalność?

Powrót do ponownego otwarcia odzieżowych sklepów stacjonarnych nie należał do najprostszych. Właściciele lokali musieli przystosować się do nowych zasad bezpieczeństwa (dezynfekcja ubrać parą, ograniczona liczba osób w sklepie oraz przymierzalni itp.). Jednak wiele sklepów oferuje obecnie spore przeceny swojego asortymentu, co przekonuje klientów do zakupów. Niestety, nie wszystkie sklepy zostały ponownie otwarte. 

Czy sklepy Reserved, House, Cropp, Mohito oraz Sinsay są otwarte? 

W niektórych centach handlowych zabraknie niestety niektórych sklepów, w których mogliśmy zrobić zakupy przed pandemią. Z części umów z właścicielami galerii wycofuje się spółka LPP, która jest właścicielem takich marek jak Reserved, House, Cropp, Mohito oraz Sinsay. Obecnie otwarte są jedynie 32 sklepy marki Reserved z 207. Podobna sytuacja dotyczy sklepów House, których ze 190 salonów otwarto tylko 32. LPP otworzyło też 53 ze 162 sklepów Sinsay i 24 ze 150 sklepów Mohito. Również sieć salonów Empik poinformowała, że rezygnuje z działalności w ponad 40 galeriach handlowych w całej Polsce i nie wyklucza kolejnych zamknięć.

Czy sklepy CCC są otwarte?

Polska Agencja Prasowa podała, że z rynku może zniknąć około 100 sklepów sieci CCC. Dobra wiadomość jest jednak taka, że jakiś czas temu, CCC otworzyło wszystkie 470 sklepów w Polsce. - Robimy przegląd sklepów pod względem ich rentowności, zaczynając od najmniej rentownych rynków, jak Szwajcaria, Austria, gdzie sklepów do zamknięcia zdiagnozowaliśmy najwięcej - powiedział agencji prezes CCC Marcin Czyczerski.

Zara i H&M - które sklepy są otwarte?

Dla wszystkich fanów marki H&M oraz Zara mamy dobrą wiadomość. Wszystkie sklepy tych brandów zostały ponownie otwarte, co oznacza, że od 4 maja możemy robić zakupy stacjonarne zarówno w sklepach Zara, jak i H&M. Należy jednak pamiętać o obowiązujących obostrzeniach dotyczących noszenia maseczki, dezynfekcji rąk oraz ograniczonej liczby klientów w sklepie.

Więcej o: