Wysportowany pielęgniarz pokazał, jak koronawirus zmienił jego ciało. Teraz jest nie do poznania

Na przestrzeni ostatnich miesięcy przekonaliśmy się, jak niebezpieczny może być koronawirus dla ludzkiego organizmu. Pewien pielęgniarz z USA postanowił pokazać, jak zmieniło się jego dobrze zbudowane ciało po 6 tygodniach choroby. Schudł tak, że jest teraz nie do poznania.
Zobacz wideo Maseczki ochronne - tych błędów nie popełniaj

Mike Schultz, pielęgniarz mieszkający w Stanach Zjednoczonych pokazał, jakie spustoszenie może siać koronawirus w organizmie zdrowej osoby. Na swoim Instagramie opublikował porównanie dwóch zdjęć. Jedno przedstawia Mike'a przed chorobą, a drugie po odłączeniu od respiratora i powolnym powrocie do zdrowia. 

Wysportowany pielęgniarz pokazał, jak koronawirus zmienił jego ciało

43-letnia pielęgniarz z USA walczył z zapaleniem płuc i niewydolnością oddechową, którą spowodowało zakażenie koronawirusem. Przed chorobą Mike ćwiczył od 6 do 7 dni w tygodniu. Hospitalizowany został 16 marca, po wydarzeniu, na którym miał styczność z koronawirusem. W ciągu kilku dni gorączka Schultza osiągnęła 40 stopni, a on z trudem oddychał, przez co lekarze zmuszeni byli podłączyć go do respiratora. Jak twierdzi sam Mike Schultz, walka z koronawirusem pozbawiła go około 70 kilogramów.

- Chciałem pokazać wszystkim, jak źle może być po 6 tygodniach przy respiratorze lub intubacji. Covid19 m.in. wywołał u mnie zapalenie płuc i zmniejszył ich pojemność. Przez 8 tygodni byłem oddalony od rodziny i przyjaciół. Staję się silniejszy każdego dnia i pracuję nad zwiększeniem wydolności płuc. Tym razem wrócę zdrowszy tam, gdzie byłem... może nawet będę robić cardio - napisał na swoim Instagramie.

 
Więcej o:
Komentarze (79)
Wysportowany pielęgniarz pokazał, jak koronawirus zmienił jego ciało. Teraz jest nie do poznania
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • elektryk7754

  Oceniono 33 razy 33

  W "oryginalnym" paranewsie jest "dropped to 140 pounds from his normal 190", czyli, że dwadzieścia kilka kilo stracił. W polskiej wersji już 70 kilo stracił. Ręce opadają....

 • andrzej.duxa

  Oceniono 39 razy 11

  coz w tym dziwnego? a jak ma wygladać po odstawieniu odżywek, sterydów, kilogramów kurczaka z ryżem i siłowni?

  gdyby bez wirusa, polezal tyle w lozku i nie jadł efekt bylby podobny

 • Gość: wafel

  Oceniono 19 razy 9

  Jeśli stracił 70 kg, to ile ważył przed koroną, a ile teraz?

 • astachanowicz

  Oceniono 45 razy 5

  Dużo normalniej wygląda po chorobie. Wcześniej to był napompowany koksem balon - koks niszczy wątrobę, a w konsekwencji - odporność. Ciężko zapracował na ostre spotkanie z COVID. Gdyby był wysportowany - mógłby infekcji nie zauważyć...

 • awitold4

  Oceniono 10 razy 4

  To straszne, co może z człowiekiem zrobić brak codziennej dawki sterydów ...

 • Gość: iffa

  Oceniono 4 razy 4

  To nie koronawirus spowodował utratę kilogramów. KAŻDA ciężka, zagrażająca życiu choroba, w której jest przewaga katabolizmu (czyli rozpadu tkanek) nad anabolizmem (czyli ich odbudową) powoduje błyskawiczną utratę wagi. Zapytajcie lekarzy z oddziałów intensywnej teerapii.
  Jeśli z powodu zwykłej grypy pan pielęgniarz wylądowałby na respiratorze, utrala wagi byłaby zbliżona.

 • glean

  Oceniono 26 razy 4

  Efekt odstawienia kuracji białkowej i innych "wspomagaczy".....

 • Gość: Tomek

  Oceniono 7 razy 3

  to nie korona ma sączek w brzuchu i dziurę w krtani ni róbmy ja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX