Do kiedy maseczki ochronne? Minister Zdrowia zabrał głos w tej sprawie

Do kiedy maseczki ochronne będą obowiązkowe? Jak zapowiedział Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona dzisiaj lub jutro.

Od 16 kwietnia 2020 roku w naszym kraju obowiązuje zasada zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Wiele osób zastanawia się więc, do kiedy to potrwa. Okazuje się, że prawdopodobnie już niedługo dowiemy się więcej na ten temat. Głos w tej sprawie zabrał Łukasz Szumowski.

Zobacz wideo Maseczki ochronne - nie popełniaj tych błędów:

Do kiedy maseczki ochronne będą obowiązkowe?

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski był gościem w programie "Graffiti" na antenie Polsat News. Poinformował w nim, że już dzisiaj lub jutro przekazana zostanie oficjalna informacja, do kiedy w naszym kraju noszenie maseczek w przestrzeni publicznej będzie obowiązkowe. 

Oprócz tego Minister Zdrowia przekazał, że obecnie w trzech województwach wskaźnik reprodukcji wirusa wynosi powyżej jednego. Z tego powodu być może zasada zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej zostanie utrzymana na dłużej niż w pozostałych częściach naszego kraju. - W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że liczba zakażeń spada - ocenił Łukasz Szumowski.

Do kiedy maseczki ochronne?

Jak zapowiedział Minister Zdrowia, w poniedziałek (25 maja) lub wtorek (26 maja) poznamy dalsze informacje na temat znoszenia obostrzeń. O wszystkich decyzjach będziemy informowali na bieżąco.

Przeczytaj także:

Więcej o: