IV etap odmrażania gospodarki. Premier ogłosił, od kiedy ponownie można organizować wesela do 150 osób

Na ten moment czekały nie tylko tysiące par w Polsce, lecz także cała branża ślub oraz wiele restauracji. Podczas konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że już od 30 maja znoszone zostają kolejne obostrzenia, a od 6 czerwca ponownie można będzie organizować wesela oraz inne uroczystości rodzinne.
Zobacz wideo Jaki makijaż pod maseczkę? Podpowiadamy

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu parom w Polsce i na świecie. Przez rozprzestrzeniającą na świecie pandemię koronawirusa, gospodarka wielu państw - w tym Polski - niemal się zatrzymała. Chcąc możliwie  najskuteczniej walczyć z wirusem, wprowadzono wiele ograniczeń - w tym m.in. zakaz organizowania takich uroczystości, jak wesela. W miarę wprowadzania kolejnych obostrzeń, pary młode z niecierpliwością czekały na informację o ponownej zgodzie na organizację wesel i innych uroczystości rodzinnych. 

IV etap odmrażania gospodarki. Od kiedy można organizować wesela. Jaki jest limit gości?

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 27 maja, premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali, że już od 6 czerwca powraca możliwość organizacji wesel. - Umożliwiamy również organizację wesel i uroczystości rodzinnych, w których bierze udział do 150 osób. Uwaga! Weselnicy nie muszą nosić maseczek - czytamy na stronie rządu

Zniesienie obostrzeń obejmie również kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi - nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób. W kościołach i świątyniach wierni muszą jednak zasłaniać usta i nos.

Więcej o: